Reklama

Policjanci pracowali na drodze krajowej nr 9 w Widełce w powiecie kolbuszowskim, gdzie po godz. 13 kierowca samochodu ciężarowego, przewożącego koparkę, zahaczył swoim ładunkiem o wiadukt. Krajowa “9” była zablokowana. Wiadukt trzeba będzie rozebrać.

[Not a valid template]

 

Koparka poważnie uszkodziła wiadukt kolejowy. Policja zorganizowała objazdy. Kierowca ciężarowego dafa był trzeźwy.

Kierowcy jadący krajową “dziewiątką” w kierunku Rzeszowa w Kolbuszowej musieli kierować się albo na Sokołów Małopolski (drogą wojewódzką nr 875), albo na Sędziszów Małopolski (drogą wojewódzką nr 987).

Kierowcy jadący w kierunku Kolbuszowej już w Rzeszowie musieli jechać na Sokołów Małopolski (drogą krajową nr 19) lub Sędziszów Małopolski (drogą krajową nr 4), a następnie na Kolbuszową.

– O godz. 16.50 przywrócono ruch kołowy pod wiaduktem – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Skutki uszkodzenia wiaduktu odczuwać będą jeszcze pasażerowie pociągów. Kolejarze poinformowali, że wiadukt trzeba będzie rozebrać, bo konstrukcja obiektu nadaje się już tylko na złom.

– W ciągu kilku dni będziemy chcieli wybudować tymczasową konstrukcję, po której pociągi będą mogły się poruszać z prędkością 30 km na godzinę. Na razie pociągi kierowane są na objazdy – powiedział Mieczysław Borowiec, dyrektor PKP Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

Po wiadukcie jeździły pociągi z Rzeszowa m.in. do Tarnobrzega, Stalowej Woli, a także do Lublina.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

Comments are closed.