Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

– Każde cierpienie ma sens – mówił w piątek (8 marca) biskup rzeszowski Jan Wątroba, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która wieczorem przeszła ulica Rzeszowa.

Nabożeństwo rozpoczęło się przy Krzyżu – Pomniku Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów. Zgodnie z decyzją z listopada 2018 roku Konferencji Episkopatu Polski, od tamtej pory każdy pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być dniem modlitwy. W Rzeszowie w piątek odbyła się Droga Krzyżowa podczas której modlono się za “wszelkiej grzechy nieczyste”, a zwłaszcza za ciężki grzech pedofilii. 

Uczestnicy Drogi Krzyżowej wysłuchali rozważań męki Pańskiej. Stacje były rozmieszczone przy ulicach: Szopena, al. Lubomirskich, 3 Maja i Sokoła. Nabożeństwo zakończyło się mszą świętą w bazylice oo. Bernardynów za “grzechy duchowieństwa”.

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

26 KOMENTARZE

 1. W Szwecji już nie wejdziesz do niektórych dzielnic Sztokholmu, tu katole zagrabili wszystko. Jedni i drudzy żerują na nas. Każda religia wyzyskuje ekonomicznie społeczeństwa i otumania. Obudźcie się!

 2. Jak czytam te wasze komentarze to mi się rzygać chce… Pani redaktor znów się popisała, zupełnie wyjmując słowa biskupa z kontekstu… Kiedy w końcu Rzeszów News zwolni tę pseudo-dziennikarkę?

 3. “Każde cierpienie ma sens”… kretyn i dupek w czarnej sukience. Chyba że jak cię zapuszkują to dla mnie to zaczyna mieć sens. Oby jak najszybciej watróbka.

 4. Polska. XXI wiek…

  Księża na Księżyc. Wolna Polska – tylko laicka. Opodatkować tace, wywalić religię ze szkół publicznych, przestać finansować tą sukienkową hołotę z budżetu państwa. I wypieprzyć konkordat w cholerę.

 5. GEN. TADEUSZ KOŚCIUSZKO MEMORIAŁ 1815r.
  „Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez Naród ! Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.”
  To już ponad 200 lat ! Co za głupi naród !

  W dupę sobie wsadźcie “mse” pokutne kryminaliści w czarnych sukienkach i ich obrońcy . Biskup który przenosił pedofila z parafii do parafii jest większym sukinsynem od niego ! Chłopscy synowie nieuki i lenie którym nie chciało się dalej wyrzucać gnoju tak jak to robił jego ojciec , matka i dziadek jako “moralne autorytety” ? Takie intelektualne zero ma mi dyktować jak ja mam żyć ? Z takimi sukinsynami w “niebie” ? W którym ? Rzygać mi się chce jak widzę takiego kłamcę i darmozjada ! Spasione wieprze na ludzkiej naiwności . IRLANDIA , AUSTRALIA , BELGIA … przyjdzie i czas na POLSKĘ !
  “Najniżej upadło państwo , którego rząd w milczeniu musi wysłuchiwać , jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności .” – baronessa Marie von Ebner-Eschenbach
  “Największym wrogiem Polski w przeszłości będzie Kościół .” – Marszałek Józef Piłsudski

   • Co mają wspólnego homoseksualiści z syfem jaki robią duchowni różnych szczebli dzieciom (szczególnie chłopcom) od wielu lat pod płaszczykiem “posługi kościelnej”? Co mają wspólnego zwykli ludzie będący w związkach z osobami tej samej płci z klechami którzy nie mogą poradzić sobie z własnym popędem płciowym, nie mogą poradzić sobie z celibatem, żyjący od seminarium głównie wśród mężczyzn?

 6. Tylko stara, bezdzietna klecha może powiedzieć takie słowa. To jest poniżej pasa, poniżej godności ludzkiej. Poziom dna. Nie wierze w piekło, nie wierze w Boga ale wierzę że dla takich dziadów jest specjalne miejsce, tam na górze.

  • Nie wierzysz w piekło ani w Boga ale wierzysz w jakieś tajemnicze miejsce ,,na górze”? Ciekawe xd w kosmosie kur.wa? Czy gdzie i dlaczego miałaby twoim zdaniem jako niewierzącego istnieć jakaś duchowa wersja człowieka aktywująca się po śmierci?

   • To zamień sobie “tam na górze” na “po śmierci”. I przeczytaj dokładnie to co napisałam bo fakt że nie wierzę w Boga nie świadczy że nie wierzę w NIC- nie napisałam że nie wierzę w nic. Cofnij się do podstawówki, lekcje czytania ze zrozumieniem.

    • Spokojnie BB ty rozumiesz sam siebie. Bo czytając twoj komentarz to chyba ty właśnie powinieneś sie wrócić do szkoły.

     Tak na marginesie to daleko w czterech literach mam w co wierzysz a w co nie. Brak ci taktu o wielki „polonisto”.

     • Nie potrafisz zdecydować czy jesteś “Janem” czy “Hipokryzją” więc daruj sobie, przestań kozaczyć… Ważne żeby się przyczepić i wylać trochę jadu, prawda? Nie, nie dam Ci tej satysfakcji, mam to w czterech literach:) Peace&love. Btw jestem kobietą, kozaku. Szkoda że Ci to nie przyszło do głowy.

  • To by tłumaczyło dlaczego masz problemy z jakimś sensownym myśleniem haha
   Nie wierzysz w piekło ale masz nadzieję że pedofile do niego trafia xD bo jak inaczej nazwać ,,to miejsce” – piekło to chyba dopuszczalna nazwa miejsca w którym się cierpi za wyrządzone krzywdy.
   PS. I nie. Nie mam kłopotu z tym żeby zdecydować się kim jestem na tym ,,forum”. Może gdybyś nie była niezbyt madra kobietą to wpadlabys na pomysł że ktoś inny mógł dołączyć do tej konwersacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ