Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

– Każde cierpienie ma sens – mówił w piątek (8 marca) biskup rzeszowski Jan Wątroba, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która wieczorem przeszła ulica Rzeszowa.

Nabożeństwo rozpoczęło się przy Krzyżu – Pomniku Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów. Zgodnie z decyzją z listopada 2018 roku Konferencji Episkopatu Polski, od tamtej pory każdy pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być dniem modlitwy. W Rzeszowie w piątek odbyła się Droga Krzyżowa podczas której modlono się za „wszelkiej grzechy nieczyste”, a zwłaszcza za ciężki grzech pedofilii. 

Uczestnicy Drogi Krzyżowej wysłuchali rozważań męki Pańskiej. Stacje były rozmieszczone przy ulicach: Szopena, al. Lubomirskich, 3 Maja i Sokoła. Nabożeństwo zakończyło się mszą świętą w bazylice oo. Bernardynów za „grzechy duchowieństwa”.

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

26 KOMENTARZE

 1. W Szwecji już nie wejdziesz do niektórych dzielnic Sztokholmu, tu katole zagrabili wszystko. Jedni i drudzy żerują na nas. Każda religia wyzyskuje ekonomicznie społeczeństwa i otumania. Obudźcie się!

 2. Jak czytam te wasze komentarze to mi się rzygać chce… Pani redaktor znów się popisała, zupełnie wyjmując słowa biskupa z kontekstu… Kiedy w końcu Rzeszów News zwolni tę pseudo-dziennikarkę?

 3. To by tłumaczyło dlaczego masz problemy z jakimś sensownym myśleniem haha
  Nie wierzysz w piekło ale masz nadzieję że pedofile do niego trafia xD bo jak inaczej nazwać ,,to miejsce” – piekło to chyba dopuszczalna nazwa miejsca w którym się cierpi za wyrządzone krzywdy.
  PS. I nie. Nie mam kłopotu z tym żeby zdecydować się kim jestem na tym ,,forum”. Może gdybyś nie była niezbyt madra kobietą to wpadlabys na pomysł że ktoś inny mógł dołączyć do tej konwersacji

 4. „Każde cierpienie ma sens”… kretyn i dupek w czarnej sukience. Chyba że jak cię zapuszkują to dla mnie to zaczyna mieć sens. Oby jak najszybciej watróbka.

 5. A co ma Bog do kościoła? Akurat tam jest go najmniej wiec dupa cicho i wróć do ssania jaj proboszczowi, ewentualnie niech robią to Twoje dzieci jak Ci to pasuje xD

 6. Polska. XXI wiek…

  Księża na Księżyc. Wolna Polska – tylko laicka. Opodatkować tace, wywalić religię ze szkół publicznych, przestać finansować tą sukienkową hołotę z budżetu państwa. I wypieprzyć konkordat w cholerę.

 7. GEN. TADEUSZ KOŚCIUSZKO MEMORIAŁ 1815r.
  „Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez Naród ! Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.”
  To już ponad 200 lat ! Co za głupi naród !

  W dupę sobie wsadźcie „mse” pokutne kryminaliści w czarnych sukienkach i ich obrońcy . Biskup który przenosił pedofila z parafii do parafii jest większym sukinsynem od niego ! Chłopscy synowie nieuki i lenie którym nie chciało się dalej wyrzucać gnoju tak jak to robił jego ojciec , matka i dziadek jako „moralne autorytety” ? Takie intelektualne zero ma mi dyktować jak ja mam żyć ? Z takimi sukinsynami w „niebie” ? W którym ? Rzygać mi się chce jak widzę takiego kłamcę i darmozjada ! Spasione wieprze na ludzkiej naiwności . IRLANDIA , AUSTRALIA , BELGIA … przyjdzie i czas na POLSKĘ !
  „Najniżej upadło państwo , którego rząd w milczeniu musi wysłuchiwać , jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności .” – baronessa Marie von Ebner-Eschenbach
  „Największym wrogiem Polski w przeszłości będzie Kościół .” – Marszałek Józef Piłsudski

 8. Co mają wspólnego homoseksualiści z syfem jaki robią duchowni różnych szczebli dzieciom (szczególnie chłopcom) od wielu lat pod płaszczykiem „posługi kościelnej”? Co mają wspólnego zwykli ludzie będący w związkach z osobami tej samej płci z klechami którzy nie mogą poradzić sobie z własnym popędem płciowym, nie mogą poradzić sobie z celibatem, żyjący od seminarium głównie wśród mężczyzn?

 9. Nie potrafisz zdecydować czy jesteś „Janem” czy „Hipokryzją” więc daruj sobie, przestań kozaczyć… Ważne żeby się przyczepić i wylać trochę jadu, prawda? Nie, nie dam Ci tej satysfakcji, mam to w czterech literach:) Peace&love. Btw jestem kobietą, kozaku. Szkoda że Ci to nie przyszło do głowy.

 10. Spokojnie BB ty rozumiesz sam siebie. Bo czytając twoj komentarz to chyba ty właśnie powinieneś sie wrócić do szkoły.

  Tak na marginesie to daleko w czterech literach mam w co wierzysz a w co nie. Brak ci taktu o wielki „polonisto”.

 11. To zamień sobie „tam na górze” na „po śmierci”. I przeczytaj dokładnie to co napisałam bo fakt że nie wierzę w Boga nie świadczy że nie wierzę w NIC- nie napisałam że nie wierzę w nic. Cofnij się do podstawówki, lekcje czytania ze zrozumieniem.

 12. Nie wierzysz w piekło ani w Boga ale wierzysz w jakieś tajemnicze miejsce ,,na górze”? Ciekawe xd w kosmosie kur.wa? Czy gdzie i dlaczego miałaby twoim zdaniem jako niewierzącego istnieć jakaś duchowa wersja człowieka aktywująca się po śmierci?

 13. Tylko stara, bezdzietna klecha może powiedzieć takie słowa. To jest poniżej pasa, poniżej godności ludzkiej. Poziom dna. Nie wierze w piekło, nie wierze w Boga ale wierzę że dla takich dziadów jest specjalne miejsce, tam na górze.

Comments are closed.