Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Szykują się zmiany w opłatach za parkowanie przy targowisku przy ul. Dworaka. Godzina postoju może kosztować od 3,5 do 10,5 zł. Jest już projekt uchwały w tej sprawie. Rzeszowscy radni mają podjąć decyzję na najbliższej sesji, 25 stycznia.

Wyższych opłat za parkowanie chce Miejska Administracja Targowisk i Parkingów. Powodem są rosnące koszty utrzymania parkingu. Najwięcej zapłacą kierowcy największych pojazdów.

Godzina postoju samochodu osobowego ma kosztować 3,5 zł (w tej chwili jest to 2,5 zł).  Pozostawienie na taki sam czas auta osobowego z przyczepą lub samochodu ciężarowego do 3,5 tony, to ma być wydatek rzędu 7 zł (z 5 zł). Za jeszcze cięższe auta i autobusy trzeba będzie zapłacić 10,50 zł (teraz 7,5 zł.). 

Przedstawiciele MATiP-u przekonują, że podwyżki to konieczność. „Stawki za korzystanie z płatnych niestrzeżonych miejsc postojowych nie były aktualizowane od 2013 roku. W tym czasie wzrosły koszt energii elektrycznej, sprzątania czy wywozu nieczystości” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Opłaty za parking przy ul. Dworaka pobierane są w niedziele oraz w dniach nasilonego handlu, czyli przed Wszystkimi Świętymi, Wielkanocą, czy świętami Bożego Narodzenia. Jeśli radni zgodzą się na podwyżki, nowe opłaty będą obowiązywać najwcześniej od marca. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama