Reklama

Kolejna impreza dla fanów biegania.  3 stycznia rozpoczną się zapisy do drugiego nocnego biegu po pasie startowym lotniska w Jasionce. W imprezie będzie mogło wziąć udział prawie 1000 osób.

[Not a valid template]

 

Bieg Skyway Run odbędzie w nocy z 16 na 17 kwietnia. Podobnie jak podczas poprzednich biegów, organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa rodzaje pakietów: pakiet Standard i pakiet Premium.

W pakiecie Standard uczestnik otrzymuje koszulkę techniczną z logo biegu, numer startowy, wodę lub napój izotoniczny oraz medal po dotarciu do mety. Każdy, kto zdecyduje się na pakiet Premium, dodatkowo po biegu otrzyma numer startowy i medal w specjalnie spersonalizowanej ramce. Po biegu do uczestników z pakietem Premium, organizator wyśle pocztą samoprzylepną tabliczkę z osiągniętym czasem.

– Tabliczkę można przykleić na dole ramki, co świetnie dopełnia całość i tworzy niepowtarzalną pamiątkę z biegu – uważa Krzysztof Wiśniewski z biura organizatorów Skyway Run.

Zapisy do nocnego biegu po pasie startowym lotniska w Jasionce rozpoczną się 3 stycznia punktualnie o godz. 12:00 na stronie skywayrun.pl.

Pierwsza edycja Skyway Run w Jasionce odbyła się w nocy z 18 na 19 kwietnia br.  Wzięło w niej udział 776 osób. Najlepszy był Stanisław Jaźwiecki z Krościenka Wyżnego. Kolejną tego typu imprezę biegową – Skyway Military – zorganizowano 13 czerwca na wojskowym lotnisku 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie obok Mińska Mazowieckiego.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie poprzednimi edycjami, organizatorzy postanowili udostępnić maksymalną ilość miejsc – 990.

Podobnie jak na poprzednich biegach, 5-kilometrowa trasa zostanie wytyczona w strefie zastrzeżonej lotniska w Jasionce. Uczestnicy będą biegać po pasie startowym i drogach kołowania. Start biegu zaplanowano na godz. 00:00.

– Każdy uczestnik, aby dostać się do strefy startu, będzie musiał przejść kontrolę dokumentów i odprawę, dokładnie tak jakby wchodził na pokład samolotu – wyjaśnia Krzysztof Wiśniewski.

Dla najszybszych osób w kategorii open kobiet i mężczyzn przewidziane są nagrody rzeczowe. Będzie również dodatkowa klasyfikacja dla pracowników lotnisk. Poza główną atrakcją, jaką jest bieg, partnerzy wydarzenia i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka przygotowują dodatkowe atrakcje dla uczestników i osób towarzyszących.

Szczegóły będą znane już 3 stycznia.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.