W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie zmarł pacjent, u którego wykryto wirusa AH1N1. To druga śmiertelna ofiara tzw. świńskiej grypy na Podkarpaciu.

Szczegóły śmierci mężczyzny nie są znane. Wiadomo, że zgon pacjenta nastąpił wczoraj.

– Pacjent przebywał na oddziale szpitalnym w związku z innymi chorobami somatycznymi. W wyniku badań laboratoryjnych u pacjenta została stwierdzona obecność wirusa AH1N1 – mówi Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Wczoraj z kolei w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie zmarła 47-letnia kobieta, która także była zarażona tzw. świńską grypą. Lekarze u pacjentki zdiagnozowali zapalenie płuc. U kobiety doszło do zatrzymania krążenia. Pacjentka przez godzinę była bezskutecznie reanimowana.

Dotychczas na Podkarpaciu stwierdzono 34 przypadki zachorowań na wirusa AH1N1. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przebywa obecnie sześć osób, u których zdiagnozowano tzw. świńską grypę. – Ich stan zdrowia jest stabilny – mówi Ewa Tarkowska-Bryg, rzecznik szpitala.

Z danych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wynika, że w pierwszych trzech tygodniach stycznia w naszym województwie na grypę zachorowało 3 384 osoby.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama