Zdjęcie: Grzegorz Bukała, / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

W Parku Niezapominajek zostanie nasadzony rząd drzew i krzewów a także kwiaty – głównie niezapominajki – zapowiada ratusz po sobotnim „zielonym” spacerze mieszkańców Rzeszowa z prezydentem Konradem Fijołkiem.

To drugi z cyklu spacerów #sadzimyRzeszów. Tym razem prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedli im. Franciszka Kotuli oraz Krakowska-Południe. W towarzystwie wiceprezydent Jolanty Kaźmierczak oraz przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej obejrzeli parki i tereny rekreacyjne na obu osiedlach.

Podczas spaceru mieszkańcy podpowiedzieli, gdzie widzieliby kolejne nasadzenia. Ustalono m.in. że od strony ulicy Wiktora, w Parku Niezapominajek zostanie nasadzony rząd drzew i krzewów a także kwiaty – głównie niezapominajki.

Nasadzenia na przyszły rok obiecano także na terenie rekreacyjnym przy ul. Kotuli/Wiktora, gdzie na wniosek mieszkańców zostanie zaplanowany także wybieg dla psów oraz zagłębienie, w którym będą się zbierać wody opadowe. W jego sąsiedztwie pracownicy ZZM zlecą posadzenie roślin, które pomogą magazynować w parku wody opadowe.

Drzewa i krzewy prezydent obiecał także dla parków im. Bł. Karoliny oraz w rejonie ul. Czudeckiej i na terenach rekreacyjnych w rejonie ul. Odrzykońskiej. Podczas spaceru pracownicy ZZM pokazali mieszkańcom nasadzenia, które wykonano w ubiegłym tygodniu.

– W tym rejonie posadziliśmy właśnie 105 drzew i 510 krzewów. Część z nich to wysokie, kilkumetrowe rośliny – mówiła Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor ZZM w Rzeszowie.

Wśród nich są m.in. platany, dęby, lipy, klony i brzozy. Największe wrażenie na spacerowiczach zrobiły ośmiometrowe grusze drobnoowocowe, które zostały posadzone w nowym parku przy ul. Czudeckiej, od strony przedszkola przy ul. Bł. Karoliny.

Takich dużych drzew będziemy sadzić jeszcze więcej – zapowiedział prezydent Konrad Fijołek. I zwrócił się do ZZM, by wytypował kolejne miejsca, w których można posadzić drzewa. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, zwiększymy budżet na nasadzenia – zadeklarował.

Pierwszy spacer #sadzimyRzeszów odbył się 6 listopada. Wtedy mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których zasadzone zostaną drzewa, m.in. na ul. Słowackiego, Dekerta, Lubomirskich, Pod Kasztanami, Zamkowej. Nasadzenia pojawią się w przyszłym roku.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała, / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama