Zdjęcie: Materiały ALO w Rzeszowie

Licealiści z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego pokochali jazz, dlatego organizują już drugie Jazzowe Zaduszki w Rzeszowie. Zaduszki Teatralne z kolei organizuje Teatr Przedmieście.

Koncert Jazzowe Zaduszki odbędzie się w piątek 10 listopada o godz. 20:00 w restauracji Patio w Grand Hotel Boutique przy ul. Ks. Dymnickiego w Rzeszowie. To już drugi koncert zaduszkowy organizowany przez rzeszowskie ALO. Podczas nastrojowego wieczoru wysłuchamy znanych piosenek, które stworzyli nieżyjący już artyści – Anna Jantar i Jarosław Kukulski w interpretacji uczennic Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego: Wiktorii Chmury oraz Mai Kubów.

Wstęp na Jazzowe Zaduszki jest bezpłatny.

Na Zaduszki Teatralne zaprasza z kolei Teatr Przedmieście. Z tej okazji  w niedzielę 5 listopada o godz. 19:00 teatr pokaże spektakl „Tchnienie”. To kameralna opowieść o miłości, śmierci i cierpieniu. Życie bohaterów toczy się tu na pograniczu jawy i snu, rzeczywistości i wspomnienia. Przywoływane są postaci naszych dziadków, aby przez pryzmat ich życia móc lepiej poznać i zrozumieć samych siebie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tej sztuce każdy znajdzie odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień i lęków, swojej wrażliwości i siły. Te filozoficzne rozważania, które odbywają się poprzez dialog aktorów z publicznością zmierzają do postawienia ważnego pytania: czy miłość może nas uwolnić od strachu przed śmiercią?

Scenariusz do spektaklu napisała Aneta Adamska, która odpowiada również za jego reżyserię. Muzykę stworzył Jakub Adamski. Na scenie występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała. Bilet na „Tchnienie” kosztuje 20 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu: 667 714 730.

Fot. Materiały teatru Przedmieście
Fot. Materiały teatru Przedmieście

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama