Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W ubiegłym roku klasy w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie nie udało się stworzyć. Pomysłodawcy nie tracą jednak nadziei. 

Już w marcu 2023 roku ratusz ogłosił, że w ZSS przy ulicy Hetmańskiej powstanie klasa o wyjątkowym profilu „Sporty wodne”, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Pomysł zrodził się w głowach kierownictwa Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, basenu przy ul. Matuszczaka, dyrekcji szkoły oraz członków Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów.

Plan przewiduje, że ZSS będzie uczył skoków do wody i pływania. Zamiast zwykłych zajęć wychowania fizycznego, uczniowie każdego dnia rano (7:30-9:00) trenowaliby skoki do wody i pływanie – na basenie przy ul. Matuszczaka. Później dzieciaki autokarem wracaliby do szkoły na resztę zajęć. Wszystko bez dodatkowych opłat. 

Miasto liczyło, że pierwsza taka klasa (od czwartej) zacznie działać od września 2023 roku.  – W zeszłym roku nie udało się utworzyć klasy – mówi Łukasz Krasowski, koordynator naboru do klas sportowych o profilu „Sporty wodne”. Pomysłodawcy „wodnej” klasy nie tracą nadziei. Ogłosili drugi nabór do klas  IV i V SP na rok szkolny 2024/2025. 

W każdej z nich byłoby po ok. 15-20 uczniów. Zajęcia akrobatyczne i gibkościowe mają się odbywać na pływalni przy ul. Matuszczaka, gdzie jest basen do skoków do wody i pływania, sala gimnastyczna, siłownia, sala konferencyjna. 

– Chcemy, aby dyscypliny pływania i skoków do wody w naszym okręgu ciągle się rozwijały, żebyśmy konkurowali na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Aby to było możliwe – potrzebnych jest kilka mocnych ośrodków szkolenia. Jednym z nich stanie się Rzeszów, dlatego sporty wodne w naszej szkole będą mocno promowane – zapowiada Krasowski.

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do klas sportowych oraz rodziców odbędzie się w środę, 27 marca, o godz. 18:00 w ZSS przy ul. Hetmańskiej 38. Wszelkie informacje dotyczące naboru i rekrutacji można też śledzić na stronie szkoły: lo5.resman.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama