W ramach Kina Konesera w najbliższą środę (8 stycznia) o godz. 20 w rzeszowskim Heliosie przy Powstańców Warszawy będzie można zobaczyć film „Powtórnie narodzony”.

„Powtórnie narodzony” w reżyserii Włocha Sergio Castelitto został zrealizowany na podstawie powieści autorki bestsellerów Margaret Mazzantini. Fabuła filmu opiera się na wyjaśnieniu rodzinnej tajemnicy, którą matka chce zdradzić 16-letniemu synowi. Pietro dorastał w Rzymie i nie wie, dlaczego urodził się w Sarajewie. Wychowywany bez ojca nie zna okoliczności poznania się rodziców: Diego, amerykańskiego fotoreportera (Emile Hirsch) oraz włoskiej studentki Gemmy (Penelope Cruz) w czasie wojny w Bośni. I choć chłopak nie jest głównym bohaterem, to wszystko kręci się wokół jego „powtórnych narodzin”.

Pretekstem do wyjazdu jest telefon, który Gemma odbiera od dawno niewidzianego przyjaciela z Sarajewa. W jednej z tamtejszych galerii ma się odbyć wystawa zdjęć Diego, który zginął w czasie wojny w Bośni. Zelektryzowana tą wiadomością kobieta zabiera ze sobą syna i wsiada do pierwszego samolotu lecącego z Rzymu do Sarajewa. Znajome miasto natychmiast przywołuje obrazy z przeszłości.

httpv://www.youtube.com/watch?v=svK3U6qxM8Q

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama