Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Władysław Ortyla, marszałka podkarpackiego, do pracy w Narodowej Radzie Rozwoju. Eksperckie gremium w najbliższy piątek odbędzie swoje pierwsze posiedzenie.

Rada ma być doradczym zespołem ekspertów. Jej zadaniem ma być przygotowanie założeń projektów ustaw, ale też opracowania strategiczne, prorozwojowe, wykraczające poza horyzont jednej, dwóch czy trzech kadencji.

Rada składać się będzie z dziesięciu sekcji, m.in. bezpieczeństwo i obrona, polityka zagraniczna, polityka historyczna, samorząd, kultura, tożsamość, edukacja, nauka. W każdej działać będzie po kilka osób. Podobny zespół powołał wcześniej prezydent Lech Kaczyński.

– Moim założeniem jest aby był to zespół ludzi o różnych poglądach, w którym będą toczyć się dyskusje, bo dziś potrzebujemy rzetelnej strategii rozwoju w każdej dziedzinie – tłumaczy prezydent Andrzej Duda

Pierwsze posiedzenie, które odbędzie się w piątek, poświęcone będzie ochronie zdrowia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Bardzo się cieszę, że będę mógł zasiadać w tak zacnym gronie. Chcę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie w samorządzie, w funduszach pomocowych. Jest wiele do zrobienia. Przede wszystkim Polacy liczą na miejsca pracy, na poprawę standardu życie. Mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie wymierne efekty – powiedział Władysław Ortyl.

Ortyl nie będzie jedynym reprezentantem Podkarpacia w radzie. Oprócz niego pracować w niej będą Jerzy Kwieciński prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Władysław Ortyl jest szefem PiS w okręgu rzeszowskim. Do PiS należy też Lucjusz Nadbereżny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama