Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017 – to impreza, która w przyszłym roku odbędzie w podrzeszowskiej Jasionce. Przyjadą na nią międzynarodowi potentaci branży lotniczej.

Informacje o zorganizowaniu Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017 przekazał Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, który przebywał w hiszpańskiej Sevilli, gdzie Podkarpacie reklamowało firmy zrzeszone w stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017 odbędzie się w dniach 9-11 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Na targach spotkają się międzynarodowi potentaci branży lotniczej oraz lokalni dostawcy. Impreza będzie też okazją do prezentacji przedsiębiorstw z Doliny Lotniczej .

Podczas pobytu w Sevilli marszałkowi Ortylowi towarzyszył Kamil Szymański, prezes spółki CWKO, która przez 15 lat będzie zarządzała CWK w Jasionce.  W programie przyszłorocznych targów znajdą się konferencje i panele poświęcone innowacyjnym badaniom i rozwojowi branży lotniczej, spotkania B2B oraz warsztaty.

– Tu w Sevilli nawiązaliśmy wiele kontaktów z firmami, przedstawicielami klastrów – mówi Władysław Ortyl. Marszałek uważa, że Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017 wzbudzi zainteresowanie przedstawicieli przemysłu lotniczego.

– Europa Środkowa i Wschodnia jest ważnym miejscem, gdzie funkcjonuje przemysł lotniczy. Dolina Lotnicza jest już znaną marką, dlatego gorąco zapraszamy wszystkich do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego – powiedział w Sevilli Władysław Ortyl, który przez dwa dni brał udział w targach Aerospace & Defence Meetings, jakie odbywały się w stolicy Andaluzji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ortyl w Sevilli spotkał się m.in. z przedstawicielami firm Lockheed Martin i Airbus Group. Głównym celem pobytu w stolicy Andaluzji była prezentacja potencjału Doliny Lotniczej, jako kluczowego  środkowoeuropejskiego gracza w światowym łańcuchu dostaw dla tej dziedziny przemysłu.

Organizatorem Aerospace & Defence Mettings w Sevilli jest firma BCI Aerospace, lider w przygotowywaniu imprez B2B dla przemysłu lotniczego i obronnego. Spotkania te są organizowane na całym świecie, w Sevilli już po raz trzeci.

W czasie drugiej edycji A&DM Sevilla w 2014 roku zostało zorganizowanych niemal 8000 spotkań, pomiędzy przedstawicielami 450 firm z 28 krajów. Tegoroczna, trzecia edycja najważniejszej imprezy B2B w Hiszpanii, dotyczącej przemysłu lotniczego i obronnego, odbyła się w Sevilli w dniach 10-13 maja.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama