Duże sukcesy rzeszowskich zawodników na Mistrzostwach Polski w skokach do wody

27 medali, w tym 11 złotych, przywieźli zawodnicy Stali Rzeszów z Letnich Mistrzostw Polski w skokach do wody, które w dniach 7-9 czerwca odbyły się w Poznaniu.

Wynik rzeszowskich skoczków jest imponujący. Oprócz 11 złotych medali, zdobyli także po 8 srebrnych i brązowych medali. Ponadto pięciu zawodników Stali uzyskało minima kwalifikujące na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów, który odbędą się w dniach 24-30 czerwca w rosyjskim Kazaniu. Są to: Aleksandra Błażowska, Karolina Wolska, Justyna Ciskał, Filip Jachim oraz Robert Łukaszewicz.

W rywalizacji miast i województw Rzeszów zdobył najwięcej 131,5 punktu, przed Warszawą – 52,5 i Łodzią – 10,5.

W grupie B dziewcząt na obu przyrządach 1 i 3 metry najlepsza była Maria Łukaszewicz (odpowiednio 273 oraz 280,60 pkt.). W tej samej kategorii wśród mężczyzn z trampoliny 1 m najlepszy był Oskar Cmela, zdobywając 208,75 pkt.

W kategorii A dziewcząt podium zdominowały zawodniczki Stali Rzeszów, które na obu przyrządach wymieniały się jedynie miejscami. Z 1-metra pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Błażowska (368,90), druga była Aleksandra Puterla (318,75), trzecia Karolina Wolska (314,80). Tuż za nimi uplasowały się koleżanki – Justyna Ciskał (294,20) oraz Agnieszka Frankiewicz (288,20).

Z trampoliny 3-metrowej pierwsza była Aleksandra Błażowska (389,60 pkt), drugie miejsce zajęła Karolina Wolska (367,25), trzecie – Justyna Ciskał (343,80 pkt.). Tuż za podium znalazły się Aleksandra Puterla (340,45) oraz Agnieszka Frankiewicz (336 pkt.).

W tej samej kategorii wiekowej z wieży Aleksandra Błażowska „wyskakała” drugie miejsce (277,40), a Karolina Wolska trzecie (226,45).

Wśród panów w kategorii A rzeszowianie znów nie mieli sobie równych. Z trampoliny 3-metrowej najlepszy by Filip Jachim (458,05), drugie miejsce zajął Robert Łukaszewicz (418,45), a trzecie Łukasz Wiatr (361,65).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z 1 metra pierwszy był Robert Łukaszewicz (413,65), drugi Filip Jachim (402,95), a trzeci również Łukasz Wiatr (348,40). W skokach z wieży pierwsze miejsce zajął Filip Jachim (459), a drugie Robert Łukaszewicz (444,90).

W kategorii OPEN wśród kobiet najlepsza była Kaja Skrzek, zdobywając odpowiednio 248,95 pkt. z trampoliny 1 metr oraz 274,20 z 3 metrów. Aleksandra Błażowska była druga na 1 metrze (238,50), a Karolina Wolska na tym samym przyrządzie była trzecia (199,75).

Na czwartym miejscu uplasowała się również zawodniczka rzeszowskiej Stali – Agnieszka Frankiewicz (199,50), piąta była Justyna Ciskał (186,90). Szóste miejsce zajęła Aleksandra Puterla (175,30), a Maria Łukaszewicz była dziesiąta (134,25).

W kategorii OPEN mężczyzn niepokonani byli również rzeszowianie. Kacper Lesiak był pierwszy na trampolinie 1 m (391,30) oraz drugi na 3 m (372,40). Andrzej Rzeszutek był drugi na trampolinie 1 m (372,05), za to wygrał na 3 m (393,80).

Filip Jachim zdobył trzecie miejsce z 1 m (304,90), tuż za nim uplasował się Robert Łukaszewicz (291,55), a Łukasz Wiatr był siódmy (223,70). Z wieży Filip Jachim zajął trzecie miejsce (243,95), a Robert Łukaszewicz był czwarty (229,70).

Doskonale spisały się również synchrony – wśród kobiet wygrały Justyna Ciskał i Karolina Wolska (220,17), a z panów – Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek (377,19).