Zdjęcie: Materiały WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w poniedziałek (27 września) rozpoczęła trzecią turę rekrutacji na studia. W ofercie uczelni są nowe specjalności. 

Przedłużenie rekrutacji na studia WSPiA jest – jak poinformował rzecznik uczelni Przemysław Pawlak – spowodowane dużym zainteresowaniem studiami i licznymi pytaniami kandydatów o złożenie podania o przyjęcie na studia w późniejszym terminie.

– To wyjście naprzeciw osobom, które z różnych powodów nie przeszły jeszcze procesu rekrutacji na studia w WSPiA – wyjaśnia Przemysław Pawlak.

W roku akademickim 2021/2022, oprócz czterech kierunków studiów, uczelnia przygotowała wiele nowych specjalności, nowoczesne systemy nauczania i sprawdzania wiedzy oraz jeszcze więcej zajęć praktycznych. 

Trzecia tura rekrutacji rozpoczęła się 27 września (poniedziałek) i potrwa do 9 października (sobota) dla kandydatów na studia I stopnia i do 16 października (sobota) dla kandydatów na studia II stopnia. 

– Nowe terminy rekrutacji zaplanowano tak, by osoby, które np. czekają jeszcze na obronę pracy dyplomowej lub wyjechały do pracy i planują powrót dopiero na początku października, mogły bez problemów przejść procedurę rekrutacji i dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty – poinformował Przemysław Pawlak. 

Rekrutacja prowadzona jest on-line poprzez system e-rekrutacji WSPiA. Kandydat uzupełnia wszystkie wymagane dane, załącza odpowiednie dokumenty oraz wybiera kierunek studiów. Zgłoszenie jest przyjmowane przez pracowników biura rekrutacyjnego, którzy w razie potrzeby kontaktują się z kandydatem, by uzupełnił brakujące dane.  

Kandydaci mają do wyboru jeden z czterech kierunków studiów. W WSPiA można studiować: „administrację” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia). WSPiA proponuje 28 specjalności dostosowanych do potrzeb rynku pracy. 

WSPiA proponuje kandydatom na kierunkach „administracja” i „zarządzanie” nowatorską ofertę dydaktyczną „administracja // zarządzanie”. Kandydat nie musi wybierać kierunku studiów w momencie składania podania. Przez pierwszy rok wspólnych zajęć przygotowuje się do podjęcia decyzji o wyborze konkretnego kierunku.

– Decyzję czy będzie to „administracja” czy „zarządzanie” podejmuje dopiero pod koniec I roku – tłumaczy Przemysław Pawlak. Na każdym z kierunków kandydat może wybrać odpowiednią dla siebie specjalność. W tym roku uczelnia proponuje 7 nowych. Na „administracji” nowością jest specjalność „Ochrona informacji”. 

Na „bezpieczeństwie wewnętrznym” jest 5 nowości: „Bezpieczeństwo ekonomiczne”, „Przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej i terroryzmowi”, „Przygotowanie obronne i bezpieczeństwo militarne”, „Obronność państwa i bezpieczeństwo międzynarodowe”,„Menedżer bezpieczeństwa – zarządzanie kryzysowe”. 

Na „zarządzaniu” nowością jest specjalność „Zarządzanie Eventowe”, a na „prawie” w programie studiów pojawią się nowe bezpłatne, specjalistyczne zajęcia „Studium edukacyjne – kurs na aplikacje prawnicze”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama