Reklama

Iwona Kościółek i Sylwia Kaszuba, studentki III roku Architektury i Urbanistyki Politechniki Rzeszowskiej, zdobyły główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Architektura w nowej skórze – elewacje zewnętrzne i wewnętrzne” organizowanym przez miesięcznik architektura&biznes.

Dodatkowo studentki zostały uhonorowane statuetką Akademii A&B zaprojektowaną i wręczoną przez dr. inż. arch. Romualda Loeglera. Konkurs skierowany był do młodych architektów, architektów wnętrz, „dizajnerów” i studentów.

Tytuł zwycięskiej pracy to „System elewacji interaktywnej wraz z koncepcyjnym projektem architektonicznym pawilonu jako jej przykładowe zastosowanie”. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 10 grudnia 2013 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Projekt wraz z opisem opublikowany będzie na początku stycznia w magazynie A&B, a następnie wystawiony w głównym holu budynku V PRz.

– Projekt był bardzo dobrze dopracowany i liczyłyśmy się z tym, że może zostać zauważony, aczkolwiek nigdy nie ma się pewności. Najbardziej spodobała się ideologia napisana do projektu. Zwróciłyśmy uwagę na relacje człowieka z architekturą, jakość projektowanej przestrzeni oraz odbieranie architektury nie tylko za pomocą percepcji wzrokowej ale jako wielozmysłowe przeżycie – mówi Rzeszow-News.pl Sylwia Kaszuba.

– Samo zaprezentowane rozwiązanie techniczne też jest bardzo innowacyjne i ciekawe, nie wykorzystywałyśmy rozwiązań dostępnych na rynku tylko zdecydowałyśmy się zaprojektować nowe – dodaje Sylwia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama