Fot. Materiały artystki. Na zdjęciu Alicja Płonka
Reklama

Recital Alicji Płonki pt. “Muzyczne krajobrazy” i koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego “Olimpia” pt. “Stanisław Moniuszko i jego muzyka” w październiku w rzeszowskim ratuszu. 

W ratuszu szykują się dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę (20 października) o godz. 18:00. Będzie to recital Alicji Płonki pt. “Muzyczne krajobrazy”.

Alicja Płonka to nie tylko znakomita artystka, ale także pedagog śpiewu solowego. W ambitnym repertuarze recitalu znajdziemy pieśni oraz arie operowe i operetkowe, które artystka wykona z udziałem swojego świetnie zapowiadającego się ucznia – Grzegorza Rubachy.

Natomiast w środę (23 października) również w ratuszu odbędzie się koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego “Olimpia” pt. “Stanisław Moniuszko i jego muzyka”.

W Roku Moniuszkowskim najpiękniejsze pieśni ze “Śpiewników domowych” Stanisława Moniuszki śpiewać będą soliści i chór. Nie zabraknie “Kozaka”, “Postój piękna gołąbeczko”, “Znasz-li ten kraj”, “Przylecieli sokołowie” czy “Kum i kuma”.
 
Wystąpią: Dagmara Moskwa – sopran, Jakub Trałka – bas, Gabriela Pisiak – fortepian, Bożena Stasiowska-Chrobak – dyrygent, Andrzej Szypuła – słowo oraz Chór Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
 
Bezpłatne zaproszenia na oba muzyczne wydarzenia można odbierać w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24).

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: