Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Dwie osoby zginęły w dwóch wypadkach, do których doszło w sobotę wieczorem na podkarpackich drogach. W Glinnem zginęła 19-letnia kobieta, w Zabrniu Górnym śmierć poniósł 31-letni pieszy. 

Do tragedii na drodze krajowej nr 84 w Glinnem w powiecie leskim doszło przed godz. 18:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latka z powiatu bieszczadzkiego, która kierowała skodą octavia, jechała w kierunku Ustrzyk Dolnych.

– Nie dostosowała prędkości do warunków jazdy, na łuku drogi wypadła z jezdni i uderzyła w drzewo. Niestety, kobieta nie przeżyła wypadku – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Fechner, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lesku. 19-latka jechała sama. 

Z kolei do wypadku w Zabrniu Górnym w powiecie tarnobrzeskim doszło przed godz. 22. Jak dotychczas ustalili policjanci, 40-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, która kierowała audi, na nieoświetlonym odcinku drogi potrąciła 31-letniego pieszego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mimo podjętej reanimacji, życia pieszego nie udało się uratować. Kierująca audi była trzeźwa. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku – przekazała Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama