Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Intensywne opady deszczu i złe warunki na drodze – to efekt trzech piątkowych zdarzeń na autostradzie A4 pod Rzeszowem. W przeciągu godziny doszło tam do jednej kolizji i dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala

Tuż przed godz. 12:00, dyżurny rzeszowskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu na A4 w Łące. Patrol drogówki ustalił, że żadna z osób uczestniczących w kolizji seata i nissana, nie wymaga pomocy medycznej.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 41-letni mieszkaniec Śląska, który kierowa seatem toledo, nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył nissana juke, którym kierował 72-letni mieszkaniec województwa małopolskiego.

Pięć minut później w Trzebownisku, również na A4, z powodu złych warunków atmosferycznych, 28-letnia kierująca hondą civic (mieszkanka powiatu rzeszowskiego), straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w bariery energochłonne.

– Poszkodowana z niegroźnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala – relacjonuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Laweta w ogniu 

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło przed godz. 12:00, na tej samej trasie w Zaczerniu. 55-letni obywatel Ukrainy, który kierował fiatem ducato z lawetą, na której przewożono dwa pojazdy, jadąc prawym pasem ruchu, nie zachował należytej ostrożności.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Najechał na tył volkswagena, którym kierował 61-letni obywatel Ukrainy – opisuje rzecznik Żuk. – W wyniku zderzenia, laweta stanęła w ogniu. Laweta i przewożone nią auta całkowicie spłonęły – mówił kpt. Jan Czerwonka, rzecznik rzeszowskiej Straży Pożarnej. 

Volkswagen uderzył jeszcze w tył infiniti, które obróciło się na jezdni. Pasażerka VW, 62-letnia obywatelka Ukrainy trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

W akcji gaszenia pojazdów brało udział 6 zastępów straży pożarnej i ponad 20 ratowników. Przez wiele godzin A4 była całkowicie zablokowana. Utrudnienia zakończyły się kilka minut po godz. 18:00. 

 

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama