Trzy osoby, w tym 12-letni chłopiec, zostały ranne w dwóch wypadkach w Kraczkowej na drodze krajowej nr 4 między Rzeszowem a Łańcutem.Oba wypadki miały miejsce przed godziną 15. Kierujący mazdą uderzył w ekran dźwiękochłonny. Pasażerka samochodu doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Kierowca po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Był trzeźwy.

Chwilę później kilkadziesiąt metrów od miejsca pierwszego wypadku pod koła pojazdu wszedł 12-letni chłopiec, który wysiadł ze stojącego samochodu.

„Chłopiec najprawdopodobniej chciał przejść na drugą stronę drogi by dojść pieszo do domu. Gdy przeszedł przez barierę rozdzielającą pasy ruchu został potrącony przez opla vivaro. 12-latek doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierowca opla był trzeźwy” – podała w komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.P

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przez blisko pół godziny krajowa „czwórka” była w tym miejscu całkowicie zablokowana. Przed godz. 15.30 policjanci udrożnili dwa pasy ruchu – po jednym w stronę Rzeszowa i w stronę Łańcuta. Ruch wciąż jest tam utrudniony, ale droga jest już przejezdna.

Zdjęcie: KWP Rzeszów

Reklama