Fot. Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku. Na zdjęciu wypadek w Brzózie Królewskiej

Dramatyczny poniedziałkowy wieczór na podkarpackich drogach. W dwóch wypadkach zginęły trzy osoby. Jedną z nich jest 22-latek z Rzeszowa. 

Do pierwszego wypadku doszło w Widełce na DK 9 ok. 17:20. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która kierowała renault clio, potrąciła mężczyznę, który znajdował się na prawym pasie ruchu z rowerem. 42-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, na skutek obrażeń, zmarł na miejscu wypadku – mówi podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.  

Przez kilka był zablokowany prawy pas w kierunku Kolbuszowej, ruch odbywał się wahadłowo. Utrudnienia zakończyły się o 21:20. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej

Do drugiego wypadku doszło przed godz. 18:00 w Brzózie Królewskiej w powiecie leżajskim na drodze wojewódzkiej nr 875 relacji Sokołów Małopolski – Leżajsk. Tam prawdopodobnie kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z ciężarowym volvo. Wypadku nie przeżyły dwie osoby podróżujące audi: 22-letni kierowca (mieszkaniec Rzeszowa) i 24-letni pasażer (mieszkaniec powiatu rzeszowskiego). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

60-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego (województwo lubelskie), który kierował ciężarówką, był trzeźwy. DW 875 przez wiele godzin była zablokowana. Policjanci na miejscu wypadku pracowali przez całą noc. Swoje czynności zakończyli ok. 5:30 rano. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama