Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Kara do roku więzienia grozi dwóm Ukraińcom, studiującym w Rzeszowie, którzy w piątek w nocy zdejmowali polskie flagi z latarni w pobliżu rzeszowskiego Rynku.

Przed godz. 3:00 w nocy pracownik obsługujący monitoring w centrum Rzeszowa zauważył, jak dwóch mężczyzn idących od ulicy 3 Maja w kierunku Rynku ściąga polskie flagi z latarni. Pracownik powiadomił o tym dyżurnego komendy miejskiej policji. 

– Na miejsce zdarzenia wysłano patrol. Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nieśli flagi. Gdy zobaczyli radiowóz, flagi odrzucili i zaczęli uciekać. Funkcjonariusze powiadomili inne patrole. Po chwili mężczyzn udało się zatrzymać. Okazali się nimi dwaj Ukraińcy w wieku ok. 20 lat, którzy na co dzień studiują w jednej z rzeszowskich uczelni – mówi Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Okazało się, że Ukraińcy byli pijani, trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty usunięcia flagi państwowej. To przestępstwo, które jest zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności lub do roku więzienia. Po przesłuchaniu Ukraińcy zostaną zwolnieni do domu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Sporo z nich dostaje stypendium z budżetu RP. Rocznie to około 11 mln zł. Dodatkowo Erasmus dla Ukraińców to dodatkowe 10 mln zł. W zeszłym roku skończyłem studia. Przez ten czas miałem kilka razy styczność z tamtymi ludźmi. Ten ostatni raz najbardziej utkwił mi w głowie. Paliłem sobie papierosa z kolegą. Podeszlo dwóch Ukraińców, których wcześniej miałem okazję obserwować w większej grupie ludzi, też Ukraińców. Wysławiali się łamaną polszczyzną. Więcej tam było ukraińskiego niż polskiego. Wszakże języki są podobne. Chcieli odkupić dwa papierosy. Jeden z nich wyciągnął portfel, chcąc sięgnąć po monetę. W portfelu zauważyłem Kartę Polaka.

 2. W artykule nie ma słowa o znieważaniu flagi, więc na dobrą sprawę nie wiemy czy Panowie Ukraińcy nie maszerowali machając polskimi flagami. A to – w odróżnieniu od kradzieży – karalne nie jest. Rzekłbym nawet że byłoby chwalebne 🙂

 3. Jeszcze nie tak dawno temu m.in. na tym portalu komentarze na temat Ukraińców były raczej pozytywne i praktycznie każdy przykład krytyki kończył się posądzeniem o “ruską agenturę”. Fakt, że jest sporo Ukraińców, którzy chcą żyć i pracować jak każdy. Nie znaczy to jednak, że tak ogromna masa obcej ludności nie zacznie sprawiać problemów. Według ostatnich badań jest ich w Polsce 1,25 mln, ok. 0,4 mln pracuje legalnie. Reszta to studenci i dzieci imigrantów? Nie sądzę.
  Widoczny brak znajomosci języka oraz motywacji do asymilacji to główny problem. Zauważają to nawet organizacje i środowiska skrajnie proukraińskie (przykład to lubelski Homo Faber). W każdym razie w przeciągu kilkunastu lat nastąpi wsród nich aklimatyzacja, a przez to nabranie pewności siebie co w konsekwencji skończy się rozszczeniami, które będą wspomagane przez lewicę. Według geopolityków może zostać to wykorzystane m.in. przez Rosję do manipulowania nastrojami społecznymi.

 4. pokazać co za to grozi, dać najwyższy wymiar kary! trzeba o tym poinformować PIS Jarosława, niech przyjedzie do Rzeszowa i pokaże co należy zrobić.

 5. Polski podatnik składa się takim ludziom na stypedia a tak ukraiński student się odwdzięcza?

  Uczelnia powinna takich ludzi wypierdo…ić na zbity pysk. A wymias sprawiedliwości dożywotnio zabronić wjazdu na teren RP.

 6. Zastanawia mnie zmowa milczenia nt. Ukraińców lawinowo zjeżdżających do Polski ,którzy coraz częściej popełniają przestępstwa :narkotykowe,drogowe,zwłaszcza kierowanie pod wpływem( jest tego w Rzeszowie mnostwo),haraczy,korzyści z nierzadu.Ponadto wlamania do domów,pojazdów(ostatnio Ukr zatrzymany na Baranowce,kradnący oryginalne kołpaki z aut..,pobicia itd.Nikt nie podnosi kwestii mało chcianych przybyszów z Ukrainy którzy jakże “wzbogacają” nasze Podkarpacie. Wojewoda wydaje wizy bez refleksji,zastanowienia i mamy zalew tego “kwiatu”. A wielu tych pozal się Boże studentów-Ukrow z WSiZu studiuje za nasze polskie środki z budżetu.Dlaczego dla polskich studentów nie świadczy się takich pomocy z budżetu. Niechęć do tej nacji narasta i narastać będzie czytając jak wyżej o ataku na flagę państwową.Deport dożywotni na Upaine.

 7. Poczekajmy na wyniki pracy służb powołanych do takich spraw. Oraz na wyniki śledzenia sprawy przez portal. Założę się o pepsi że więcej o tym nie będzie, o ile KMP, KWP, IPN lub inna trzyliterowa nie opublikuje komunikatu. A uczelnia płącących czesne nie traktuje etycznie, bo trzeba by przetrzebić płatników. Erasmus nie działa na wschód:).

 8. Dobre. I co im zrobią dzielni policjanci z dzielnym prokuratorem, lub IPN? Chętnie przeczytam o skutkach działania studentów z Ukrainy, zarówno ze strony prawa RP jak i kodeksu etycznego uczelni, na której “studiują”. Może Pani Tabasz, może z uczelni ktoś mądrzejszy, może IPN – profanacja flagi państwowej…. No i portal pociągnie sprawę? Dacie wszyscy pracujący dla dobra państwa opowiedzieć skutki takiego działania?

Comments are closed.