Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

W policyjnym areszcie zakończyli zakupy dwaj 19-letni mieszkańcy Leska, podejrzani o kradzież ubrań w jednej z rzeszowskich galerii handlowych. 

W ubiegłą sobotę po godz. 17:00 ochroniarze galerii handlowej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe. Okazali się nimi mieszkańcy Leska. Wezwani policjanci zatrzymali 19-latków. 

– W dwóch sklepach na terenie galerii ukradli i usiłowali ukraść odzież o wartości niemal 2,5 tys. zł. Część odzieży mężczyźni mieli przy sobie, resztę znaleziono podczas przeszukania ich samochodu – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W aucie policjanci znaleźli jeszcze ubrania z trzeciego sklepu. Ich cena nie przekraczała jednak wartości wykroczenia. W trakcie przeszukania samochodu, funkcjonariusze znaleźli jeszcze zapakowane w woreczki foliowe narkotyki.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jeden z mężczyzn próbował także ukryć niewielką ilość narkotyków w bluzie w jednym ze sklepów. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana – dodaje nadkom. Szeląg. 

19-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z komisariatu w Śródmieściu przedstawili im zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Jeden z nich dostał także zarzut  posiadania narkotyków. Obaj przyznali się winy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama