Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Trzy nowe funkcjonalne perony na stacji Rzeszów Główny, wybudowany przystanek Rzeszów Zachodni i nowoczesny system informacji – to tylko niektóre efekty planowanej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych.

Spółka czeka na oferty w przetargu na zaprojektowanie i przebudowę stacji, planowanej w latach 2018-2021. Szacunkowy koszt inwestycji to 225 mln zł.

Jak poinformowała spółka PKP PLK, stacja Rzeszów Główny zyska trzy wyższe, funkcjonalne perony. Będą wiaty z poczekalniami oraz ławki. Informacje o pociągach podróżni otrzymają na wyświetlaczach i dzięki zapowiedziom głosowym.

– Komunikacja na stacji będzie łatwiejsza dzięki windom i schodom ruchomym. Orientację ułatwi czytelne oznakowanie terenu stacji. Wybudowane zostanie również nowe przejście pod torami. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe. Zmiany na stacji będą realizowane przy współpracy z konserwatorem zabytków – poinformowały PKP PLK.

PLK wymienią także tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem. Modernizacja trzech obiektów inżynieryjnych i przejazdu kolejowo-drogowego ma podnieść poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Ważna dla kierowców będzie przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego – poszerzenie do dwóch pasów znacznie usprawni ruch. 

Rzeszów Zachodni – nowy przystanek 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Miasto zyska lepszy dostęp do kolei. W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Będzie miał dwa perony, dostępne także dla osób o ograniczonej mobilności. Na dobrze oświetlonych platformach znajdą się wiaty i system informacji pasażerskiej oraz tablice z rozkładem jazdy. Obiekt powstanie w rejonie wiaduktu nad aleją Wyzwolenia. 

Inwestycja w Rzeszowie będzie realizowana w ramach projektu, obejmującego trzy stacje: Szczecin Główny, Gdańsk Główny i Rzeszów Główny. Wartość projektu to ponad 300 mln zł.

Oprócz nowego peronu i nowego przystanku kolejowego w Rzeszowie, PLK przebudują również budynek głównego dworca.  Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama