Zdjęcie: Materiały Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Reklama

14 mln zł zainwestuje spółka Heating-Instgaz w Parku Naukowo Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje tam nowoczesne centrum logistyczne.

Heating-Instgaz działa jako hurtownia branży instalacji grzewczych i sanitarnych w południowo-wschodniej części Polski – głównie na Podkarpaciu oraz w części Małopolski i Lubelszczyzny. Doradza też w stosowaniu odnawialnych źródeł energii.

Planowana inwestycja na działce o powierzchni 1,3107 ha obejmuje budowę centrum logistycznego wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną. Spółka planuje także stworzyć centrum badawcze wykorzystujące technologie dotyczące odnawialnych źródeł energii.

– Wybraliśmy ten teren pod inwestycję, ponieważ odpowiadało nam to, iż mieści się on w Rzeszowie. Kolejnym argumentem była dobra infrastruktura w szczególności drogi dojazdowe. Obecnie budowane jest centrum logistyczne, które planujemy uruchomić w styczniu przyszłego roku. Zwiększyliśmy także zatrudnienie pod kątem naszej działalności na terenie parku „Rzeszów-Dworzysko” – mówi Paweł Dziurgot, prezes Heating-Instgaz.

Spółka pozyskała grunty pod inwestycję od Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, które zarządza parkiem „Rzeszów-Dworzysko”. – Firmy planujące własny rozwój znajdą tutaj wszystko, czego im potrzeba. Takim przykładem jest Heating-Instgaz – uważa Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Park „Rzeszów – Dworzysko” ma 83,42 ha, jego tereny położone są w większości w granicach administracyjnych Rzeszowa. Tereny dla inwestorów są w pełni uzbrojone – w sieci dróg dojazdowych wraz z chodnikami, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie w technologii LED. Na każdej działce jest dostępna sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna. Inwestorzy mogą również liczyć na zwolnienia podatkowe.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: