Jak pozyskać pieniądze na założenie firmy? – na to pytanie i na wiele innych będzie można uzyskać odpowiedź podczas porady grupowej „ABC Przedsiębiorczości”, która odbędzie się w dniach 16-17 lutego w Rzeszowie.

Jak poinformował Krzysztof Powrózek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, porada grupowa odbędzie się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP przy ul. Langiewicza 15. „ABC Przedsiębiorczości” rozpoczynać się będzie o godz. 9:00.

W trakcie dwudniowych zajęć uczestnicy porady będą mogli uzyskać informacje dotyczące m.in. rejestracji działalności gospodarczej, określenia własnych predyspozycji i preferencji zawodowych niezbędnych do prowadzenia własnego biznesu, form opodatkowania działalności gospodarczej, podatku od towarów i usług VAT, ubezpieczeń społecznych.

Będzie można także dowiedzieć się, jakie są zasady ubiegania się o pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

WUP na „ABC Przedsiębiorczości” zaprasza osoby bezrobotne i poszukujące pracy, pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i absolwentów szkół wyższych. Zapisy oraz dodatkowe informacje pod numerem tel. (17) 773 70 88 oraz w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama