Reklama

Dzisiaj (4 marca) o godzinie 9:00 w rzeszowskiej hali Podpromie rozpoczynają się dwudniowie IX Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. Weźmie w nich udział ponad 100 wystawców. Wśród nich będą uczelnie wyższe z całego kraju i zagranicy.

Swoje oferty edukacyjne będą prezentowały uczelnie m. in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Łotwy, Szwecji, szkoły doskonalenia zawodowego, wydawnictwa, internetowe portale edukacyjne. Na targach prezentować się będą także rzeszowskie uczelnie, m.in. Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

– Podczas salonu studenci z UR będą zachęcać i opowiadać przyszłym kandydatom, dlaczego warto studiować na naszej uczelni. Jednocześnie młodzież będzie mogła skorzystać z doświadczenia i wiedzy zaczerpniętego podczas studiów przez naszych studentów. Dzięki czemu będą oni mogli doradzić, jaki kierunek wybrać oraz pokażą, że studia to nie tylko książki, ale też dobra zabawa i przede wszystkim mądra decyzja na przyszłość – mówi Grzegorz Kolasiński, rzecznik UR.

Uniwersytet Rzeszowski na targach będzie również promował Biuro Karier wraz z ofertami zatrudnienia, praktyk i staży.

Każdy odwiedzający z kolei stoisko WSIiZ otrzyma zestaw materiałów o studiach w uczelni. Będą quizy i konkursy np.: quiz „Milionerzy” z wiedzy ogólnej, o 3 poziomach trudności (licealista, student i wykształciuch) – pytania z wiedzy ogólnej. Dodatkowo, o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00 będzie tzw. „szybki quiz z wiedzy o uczelni”, pytanie – odpowiedź – gadżet. Na rozgrzewkę będą proste pytania za drobne gadżety, później będzie nieco trudniej, bo gra będzie toczyć się o koszulki, kubki a nawet pendrive’y. Nagrody będzie można też zdobywać za rywalizację na x-boxie.

Targom towarzyszyć będą prezentacje dla uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z matematyki oraz Dni Kariery – Targi Pracy, Praktyk i Staży – największe targi w Polsce. Wydarzenie to jest organizowane od ponad 20 lat w największych ośrodkach akademickich. Targi umożliwiają bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracownikami, wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań i złożenie aplikacji. Studenci WSIiZ mają możliwość porównania ofert wielu pracodawców i wybrania tej najodpowiedniejszej.

Doradcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie pomogą niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, kierunku kształcenia oraz w wyborze uczelni i zawodu.

Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizują kiermasz książek. Będzie to prawie 4 tys. publikacji z różnych dziedzin wiedzy, np. poradniki, opracowania literackie, biografie, literatura piękna, bajki, baśnie oraz legendy.

Na odwiedzających stoisko WSPiA będzie czekać wiele atrakcji, m.in. prezentacja najnowocześniejszej na Podkarpaciu uczelnianej strzelnicy elektronicznej. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił, strzelając z repliki broni Glok 17 lub Beretta z symulatorem odrzutu. Będzie to prezentacja zajęć praktycznych organizowanych przez naszą uczelnię.

– Tradycyjnie na naszym stoisku zaprezentujemy także część wyposażenia nowoczesnego laboratorium kryminalistycznego WSPiA. Nasi studenci zaprezentują np. jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Każdy, kto podejdzie do naszego stoiska, będzie mógł otrzymać pamiątkową kartę daktyloskopijną. Dodatkowo prezentować będziemy specjalistyczne w pełni wyposażone walizki śledcze – mówi Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

Ponadto studenci i pracownicy WSPiA zaprezentują nowe kierunki i specjalności uruchamiane przez uczelnię w 2014 r. Oprócz studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne uczelnia przygotowała dla tegorocznych maturzystów także cztery nowe specjalności. Trzy na kierunku „Administracja” (E-Administracja, Administracyjny Asystent Medyczny oraz Administracja Usług Społecznych i Gospodarczych) i jedną na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” (Kryminalistyka i Kryminologia).

Każdy, kto odwiedzi stoisko WSPiA, będzie mógł także dowiedzieć się, jakie są warunki studiowania, jakie darmowe kursy i zajęcia oferuje uczelnia, jakie są zasady przyjęć na studia i przyznawania stypendiów oraz jak otrzymać miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim.

Stoisko Wyższej Szkoły Prawa i Administracji będzie zlokalizowane przy wejściu na salę wystawienniczą w Rzeszowskiej Hali Podpromie. – Naszą ekspozycję będzie można znaleźć na stoisku nr 66 od godziny 9:00 do 14:00 – dodaje Pawlak.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama