Zdjęcie: materiały szkoły PROMAR

Jak w pełni wykorzystać potencjał dziecka, by mówiło w dwóch językach obcych i było wykształcone na miarę XXI wieku? Zapisz je do rzeszowskiej szkoły PROMAR.

Marzeniem wielu rodziców jest, aby ich dzieci miały w życiu lepszą przyszłość niż oni sami. Żeby znały języki obce i potrafiły mówić bez barier, żeby były otwarte na świat i miały w sobie odwagę, by korzystać z życiowych możliwości.

Jakby dodać do tego jeszcze rozwijanie ich talentów i zainteresowań, budowanie poczucia własnej wartości, a także nauczenie ich empatii, zrozumienia drugiego człowieka i mówienia o swoich potrzebach i uczuciach, to mielibyśmy idealnie przygotowanego młodego człowieka do wejścia w dorosłe życie.

Szkoły publiczne mają jednak inny pomysł na rozwój uczniów. Nawet jeśli chciałyby uczyć nowocześnie i zapewniać wykształcenie na miarę XXI wieku, to nie są w stanie w pełni zaopiekować się potrzebami dzieci i wykorzystać ich potencjał. Dowód?

Nawet uczniowie, którzy na lekcjach angielskiego dostawali najwyższe oceny, podczas zagranicznych wyjazdów nie umieli mówić po angielsku. I trudno tu nawet winić nauczycieli. Choćby chcieli otworzyć swoich uczniów na komunikowanie się w języku obcym, to nie mają na to możliwości. Zbyt liczne klasy, gonienie z materiałem, skupianie się na nauce słówek, zwrotów i gramatyki, to przepis na fiasko językowe.

Angielski nie tylko na lekcjach

Nie tylko o kiepskie doskonalenie umiejętności językowych nam chodzi. Wychodzimy z założenia, że każde dziecko ma swoje mocne strony i talenty. Czy szkoła ma możliwość, aby indywidualnie prowadzić uczniów, by faktycznie mogli wznosić swoje skrzydła?

Czy jej misją jest, aby wykształcić młodych obywateli świata? Zapewnić im bezpieczeństwo i doskonałą opiekę w godzinach pracy rodziców? Gdyby szkoła publiczna działała bez zarzutu i w nowoczesny sposób, nigdy nie powstałaby dwujęzyczna szkoła w Rzeszowie – PROMAR.

To szkoła, która wie, jak zapewnić swoim uczniom wykształcenie na miarę XXI wieku. Dlatego w swoim programie proponuje inne niż szkoła publiczna rozwiązania. 50 procent zajęć odbywa się po angielsku. I to od pierwszej klasy podstawówki. 5 razy w tygodniu uczniowie mają lekcje angielskiego, a 2 razy w tygodniu – lekcje hiszpańskiego.

Skoro PROMAR to szkoła dwujęzyczna, to nie ma co się dziwić, że angielski wybrzmiewa nie tylko na lekcjach. Wśród uczniów są też międzynarodowe dzieci (z Grecji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Irlandii, Meksyku, Finlandii, Australii, Szkocji, Anglii, Chin, Wietnamu czy Egiptu).

Skoro uczniowie nawiązują ze sobą bliskie relacje, siłą rzeczy chcą się ze sobą komunikować.

Przewaga językowa

Rodziców 7-latków szybko przestaje dziwić, że ich pociechy próbują na przerwach i po szkole dogadać się po angielsku ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. A w starszych klasach swobodnie już operują językiem w życiu prywatnym (podczas rozmów telefonicznych czy spotkań poza szkołą).

Program szkolny zachęca, by uczniowie komunikowali się ze sobą (bez presji, a na luzie) po angielsku podczas codziennych czynności, takich jak obiady, spacery, wyjścia na przerwy rekreacyjne (codzienne, godzinne wyjścia na dwór dla klas I-III), a także podczas zabaw na przerwach i w świetlicy.

W ten sposób dzieci przez większość czasu w szkole zanurzone są w języku obcym, a przez to, szybciej i skuteczniej zaczynają komunikować się po angielsku. Stworzenie takiego naturalnego środowiska do obcowania z angielskim, pozwala uczniom zdobywać znaczną przewagę językową w porównaniu z rówieśnikami uczącymi się tradycyjnymi metodami.

Wyniki mówią wszystko

Mało tego, uczniowie PROMAR są tak mocni w posługiwaniu się angielskim, że z powodzeniem mogą zdawać międzynarodowy egzamin Cambridge i sięgać po swoje pierwsze certyfikaty językowe jeszcze przed skończeniem podstawówki. Zagraniczne uczelnie i instytucje światowe staną przed nimi otworem.

Język angielski to niejedyny przedmiot, w którym uczniowie sięgają tak wysoko… Chociaż szkoła nie ma aspiracji, by być najlepszą podstawówką w Rzeszowie, to wyniki egzaminów ósmoklasistów mówią same za siebie. III miejsce w regionie z egzaminów z polskiego, angielskiego i matematyki, to dowód, że szkoła dba o to, by uczniowie lubili się uczyć i chętnie poszerzali wiedzę sami z siebie.

PROMAR, jak drugi dom

Poza typowym zdobywaniem wiedzy warto podkreślić, że szkoła stawia na rozwijanie mocnych stron i ich indywidualnych talentów uczniów w klasach I-III. Daje możliwość przetestowania różnych zajęć dodatkowych, by dziecko przez trzy lata zdobyło nowe doświadczenia i mogło z czasem wybrać te obszary, które będzie chciało pogłębiać. To, jak i warunki panujące w szkole pozwalają uczniom czuć się pewnie i bezpiecznie, jak w drugim domu.

PROMAR faktycznie może to być drugi dom, bo opieka zapewniona jest od 7:30 do 18:00. Po tak intensywnym dniu nie ma potrzeby szukania dla pociech dodatkowych zajęć, kursów czy korepetycji. W szkole przy Bohaterów 12 (siedziba szkoły) otrzymują kompleksową edukację, a także możliwość rozwijania pasji na zajęciach dodatkowych i regenerowania swoich sił w świetlicy (gdzie nie tylko mogą swobodnie się bawić, grać w planszówki, ale także spędzać atrakcyjnie czas np. na warsztatach kulinarnych czy manualnych).

Rodzicu, jeśli szukasz nowoczesnej szkoły, która uczy innowacyjnymi, skutecznymi metodami i potrafi rozwijać potencjał dziecka, koniecznie poznaj PROMAR. Ósmoklasista, który zna angielski na poziomie B2/C1, a przy tym ma doskonałe umiejętności pozwalające mu sięgać po swoje marzenia i wykorzystać swój potencjał, to piękna i realna wizja dla Twojego dziecka.

Rekrutacja do klas I-VIII

Szkoła PROMAR jest na ostatniej prostej rekrutacji do klas I-VIII. Twoje dziecko już w tym roku szkolnym może dołączyć do międzynarodowego grona uczniów i rozwijać swoje talenty. Więcej o rekrutacji i szkole przeczytasz na www.promar.edu.pl/szkola-podstawowa.

Możesz też w każdej chwili umówić się na mały rekonesans po szkole, by posłuchać o programie, metodach nauczania, a także poznać nauczycieli i zobaczyć szkołę od wewnątrz: (17) 860 15 60. Nie ma co odkładać przyszłości dziecka na później.

MATERIAŁY SZKOŁY PROMAR

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama