Zdjęcie: Materiały prasowe

Kolejny sukces sportowy dr Bożeny Jaskowskiej, dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Została Mistrzynią Polski w triathlonie.

W rozgrywanych 30 czerwca br. podczas Super League Triathlon Poznań, Mistrzostwach Polski Amatorów na dystansie 1/2 IM, dr Bożena Jaskowska wygrała swoją kategorię wiekową zdobywając złoty medal MP.

Mistrzyni Polski w triathlonie mówi, że podczas zawodów warunki pogodowe były bardzo trudne, temperatura w cieniu oscylowała wokół 38 st. C, w trosce o zdrowie zawodników organizatorzy skrócili dystans, potrójnie zwiększono też zapasy wody i lodu na trasie.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Dr Jaskowska uważa, że najważniejsze jednak było to, że zawody w randzie MP się odbyły. – Wszyscy musieliśmy przez kilka godzin mierzyć się ze sobą, swoimi słabościami, rywalami, warunkami pogodowymi – mówi dyrektor Biblioteki Głównej UR.

Na szczęście wszyscy zdrowi dotarli do mety. Mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie 1/2 IM to już drugi medal MP, zdobyty przez dr Bożenę Jaskowską. Dwa lata temu wywalczyła brązowy krążek.

Do największych sukcesów sportowych dr Jaskowskiej należą: uczestnictwo w Mistrzostwach Świata IM na Hawajach 2018 r. oraz zdobycie tytułu Wicemistrzyni Świata Challenge Family na dystansie średnim w swojej kategorii wiekowej (2018).

Zdjęcie: Materiały prasowe

Nie tylko sport

Na zawodach w Poznaniu odbyło się też wiele innych triathlonowych imprez sportowych dla zawodowców i amatorów, m.in. sztafeta charytatywna na dystansie enduro. Dr Jaskowska miała zaszczyt brać w niej udział, obok m.in. Mistrza Świata IM 2017 Marcina Koniecznego i czterokrotnego mistrza świata w triathlonie zawodowców Chrisa McCormacka.

– Uzbieraliśmy ponad 60 tys. zł dla podopiecznych fundacji: Nidzicki Fundusz Lokalny oraz Fundacja Non Iron – podkreśla dr Bożena Jaskowska. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama