Już na początku grudnia kultowy zespół trafi do naszego miasta. Będzie można przekonać się na własne uszy, jak syn Ryśka Riedla godnie zastępuje ojca w roli wokalisty Dżemu.
Krótka historia grupy
Dżem to zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Grupa powstała na początku lat 70. i zadebiutowała w 1980 roku, kiedy na Festiwalu w Jarocinie Polacy zakochali się w głosie Ryśka Riedla. Ten, w drugiej połowie lat 80. oddalał się od zespołu, co skutkowało wymianą na nowego wokalistę. W 2024 roku z grupy odszedł aktualny piosenkarz Maciej Balcar, którego zastąpił syn legendarnego już Riedla – Sebastian.
Ich twórczość, pełna bluesowego ducha, rockowej energii i niezapomnianych tekstów, od dekad porusza serca fanów. Kultowe utwory, takie jak „Whisky”, „Wehikuł czasu”, czy „Czerwony jak cegła”, zyskały miano hymnów pokoleń. Na scenie zobaczymy obecny skład zespołu, na czele z Sebastianem Riedlem. Każdy koncert Dżemu to prawdziwe muzyczne widowisko – połączenie autentyczności, emocji i mistrzowskiego warsztatu.
Skład zespołu
- Sebastian Riedel – wokalista i gitarzysta, który kontynuuje muzyczne dziedzictwo swojego ojca, legendarnego Ryśka Riedla
- Janusz Borucki – mistrz klawiszy, dzięki któremu utwory Dżemu zyskują unikalne brzmienie
- Zbyszek Szczerbiński – perkusista, odpowiedzialny za niepowtarzalny rytm zespołu.
- Jerzy Styczyński – gitarzysta, którego solówki elektryzują publiczność
- Adam i Beno Otręba – duet gitarzystów, filar bluesowego i rockowego brzmienia zespołu

Gdzie i kiedy
Koncert odbędzie się 1 grudnia, o godz. 19:00 w Strefie Kultury studenckiej, na ul. Akademickiej 8 w Rzeszowie. Bramy zostaną otwarte godzinę wcześniej. Bilety można nabyć przez stronę internetową ebilet.pl, a ich cena wyniesie:
- 149 zł – za jedną osobę
- 229 zł – za bilet dwuosobowy
(MK)
Czytaj więcej:




![Zderzenie ciężarówki i dwóch osobówek. Droga była zablokowana przez ponad dwie godziny [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/strzegocice-kolizja-ciezarowka-dwa-samochody-osobowe-02-218x150.jpg)
![Kulisy nocnej obławy na uciekinierów. Obława w podczerwieni: sceny jak z Predatora [ZDJĘCIA] obława podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/zatrzymanie-uciekinierow-podkarpacie-218x150.png)
![Zderzenie dwóch samochodów na DK84 na Podkarpaciu. Są ranni [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-stefkowa-osp-stefkowa0-218x150.jpg)

![Niepowetowane straty w skansenie. W nocy spłonął kościół pw. św. Mikołaja [ZDJĘCIA] pożar w skansenie sanok](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-skansenu-kosciola-sanok-03-218x150.jpeg)






![Tak nocą będzie wyglądać PCLA w Rzeszowie. Inwestycja gotowa w 90 procentach [ZDJĘCIA] PCLA Rzeszów nocą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pcla-rzeszow-noca-13-218x150.jpeg)
![IX LO w Rzeszowie w przebudowie. Powstaje nowy segment, hala sportowa i schron [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/9liceum-ogolnoksztalcace-rzeszow-przebudowa-1-218x150.jpg)


![218 km/h na Moście Mazowieckiego w Rzeszowie. Jest nagranie z bolidu Igora Polaka [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/igor-polak-formula4-218x150.jpg)











![150 macew, 1500 zamordowanych i prawie 50 wolontariuszy. Żydowski cmentarz uporządkowany [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulanow-cmentarz-zydowski-1-218x150.jpg)
![Pierwsze takie muzeum na świecie. Podkarpacka perła turystyczna przejdzie wielką metamorfozę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/muzeum-bobrka-modernizacja-218x150.jpg)




![Nowe rondo turbinowe i dwa wiadukty. Powoli otwiera się drogowe okno na południe regionu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/krosno-rondo-wiadukt-otwarcie-05-218x150.jpeg)




