Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Strefa wymiany książek dla dzieci – to główny punkt kolejnej imprezy z cyklu Dzieciakowo w CH Plaza Rzeszów. 5 sierpnia Centrum stanie się wielką strefą wolnego czytania, w której będzie można wymienić swoje książki na nowe pozycje. Każde dziecko, które weźmie udział w imprezie, otrzyma voucher do wykorzystania w Kinderplanecie.

Wakacyjna wymiana książek dla dzieci ma na celu zachęcenie najmłodszych do spędzania wakacji z ciekawą lekturą w ręce. Organizatorzy chcą także poprzez czytanie książek pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Akcja ma pokazać, że czas poświęcony książce jest cenniejszy niż oglądanie telewizji, czy granie w gry komputerowe oraz zwrócenie uwagi na fakt, iż wiedzą warto się dzielić. Stąd pomysł, aby kolejna cykliczna impreza pod tytułem „Dzieciakowo” dotyczyła właśnie czytania ciekawych książek.

Wakacyjna wymiana książek dla dzieci odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. W niedzielę 5 sierpnia będzie można przyjść do CH Plaza Rzeszów i w specjalnie wyznaczonych punktach wymienić przeczytaną książkę na inną i zabrać ją ze sobą do domu.

– Udostępnimy dzieciakom także nasze atrium i wszystkie ławeczki jako miejsca do czytania ulubionych książek. Dzięki temu w czasie gdy rodzice np. będą robić zakupy, dzieci będą mogły pobudzić swoją wyobraźnię, czytając jakąś ciekawą książkę. Do udziału w akcji zaprosiliśmy także Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Dlatego w miejscach wymiany pojawią się książeczki m.in. o Rzeszowie i Podkarpaciu, które wydało Stowarzyszenie – tłumaczy Katarzyna Szewerniak, Manager ds. Marketingu CH Plaza Rzeszów.

Dodaje, że PSAR specjalnie na tę okazję przeprowadzi wielkoformatową grę “Podkarpackie Wędrówki”. – Za udział w grze każdy uczestnik otrzyma nagrodę. Dodatkowo każde dziecko, które wymieni swoją ulubioną lekturę na nową pozycję, otrzyma w prezencie voucher na zabawę w znajdującej się w CH Plaza Rzeszów Kinderplanecie. Myślę, że akcja wymiany książek będzie na stałe towarzyszyć imprezom dla dzieci, które regularnie organizujemy w naszym Centrum – mówi Katarzyna Szewerniak.

Wakacyjna wymiana książek dla dzieci odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia 2018 r. Organizatorem akcji jest CH Plaza Rzeszów oraz Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Będzie to kolejna impreza w ramach projektu „Dzieciakowo”.

Szczegóły oraz program imprezy można znaleźć na stronach www.plazarzeszow.pl oraz www.facebook.com/PlazaRzeszow

Zdjęcie: Materiały prasowe

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.