Zdjęcie: materiały organizatorów

Siedem dni potrwa rekrutacja na letni semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Rekrutacja na DUT w semestrze letnim 2023 rozpocznie się 20 lutego o godz. 10:00 i potrwa do 27 lutego (włącznie). Można zapisywać dzieci w wieku 7-12 lat, mieszkające na Podkarpaciu. W wykładach może wziąć udział łącznie 300 osób, w warsztatach – 120.

Nauka poprzez zabawę

Harmonogram przewiduje 4-godzinne wykłady poświęcone m.in. kinematyce i dynamice. Przedstawiony zostanie ruch ciał po Ziemi, latanie, pływanie i swobodny spadek.
Uczestnicy wykładów dowiedzą się również czym jest frazeologia i korespondencja lotnicza.

Mali studenci stworzą laboratorium kuchenno-chemiczne, porozmawiają z prowadzącym o wyjątkowym życiu roślin – ich komunikacji i sposobie przetrwania. Pojawią się 1,5-godzinne warsztaty w 20-osobowych grupach. Każdy uczestnik weźmie udział w dwóch sesjach.

Na warsztatach „Wybredny chlorofil” uczestnicy wyizolują chlorofil z liści różnych roślin. Z kolei na warsztatach „Jak przetrwać w wodzie?” dzieci poznają organizmy żyjące w wodzie, wykonując posiewy mikrobiologiczne wody i obserwując przy tym powstałe kolonie bakterii.

Uczestnicy wykładów na pierwszym spotkaniu otrzymają wyprawkę: indeks, identyfikator, notes oraz wybrany gadżet DUT. Dodatkowo „Zestaw Naukowca” wraz z materiałami i instrukcją do samodzielnego eksperymentowania w domu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zajęcia są bezpłatne, będą w soboty na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego (wykłady – URZ ul. Pigonia 1, warsztaty – URZ Kampus Zalesie) – od kwietnia do czerwca 2023 roku.

Wylosują uczestników

Zapisy dzieci na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, tam należy założyć konto i zarejestrować dziecko do wybranej filii. Wyniki rekrutacji pojawią się na koncie użytkownika DUT do 1 marca. Uczestnicy zajęć zostaną wylosowani.

Przed podejściem do rekrutacji, należy zapoznać się z planem zajęć oraz szczegółowymi informacjami na www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJA. Pytania można wysyłać na e-maila: info@dolinawiedzy.pl lub dzwonić pod nr telefonu: 17 865 30 04. 

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny stworzyła Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” we współpracy z Pratt & Whitney Rzeszów, Urzędem Marszałkowskim, a od marca 2018 r. projekt wspiera także Uniwersytet Rzeszowski.

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama