Zdjęcie: Pixabay

468 dzieci z Podkarpacia zostanie przyjętych na zajęcia w Rzeszowie w semestrze zimowym Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. W środę (25 września) rusza nabór. 

Nabór prowadzi Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Internetowe zapisy startują 25 września o godz. 10:00. Na zajęcia w Rzeszowie mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat z Podkarpacia.

Rodzice mogą zapisywać dzieci rejestrując je poprzez konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna do 2 października do godz. 23:59:59. Jej zasady i poszczególne etapy znajdziecie w zakładce „rejestracja”.

W semestrze zimowym będzie pięć spotkań – od października do lutego, jedno w miesiącu, zawsze w sobotę. Wykłady trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

W semestrze 2019/2020 studenci Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego poznają świat kolorowych roztworów na zajęciach z chemii, dowiedzą się, po co nam mitologia i gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa, Hydrę, Cerbera i inne potwory czy też wyruszą w naukową podróż z Alicją do Krainy Czarów.

Poza tym, mali studenci spotkają się z pilotem i dowiedzą się czy samolot potrzebuje silnika do latania, a także czy i jak możemy zaprogramować myślenie człowieka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zajęcia DUT mają pokazać małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Zajęcia prowadzone są od 2009 r. Początkowo jako Politechnika Dziecięca. Od marca 2018 r. projekt wspiera także Uniwersytet Rzeszowski, dlatego inicjatywę przekształcono w DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz w Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli.

W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego Podkarpacia, w Dębicy z powiatu dębickiego, w Ustrzykach Dolnych z gminnych szkół oraz dzieci z gminy Olszanica, w Mielcu z powiatu mieleckiego, a w Stalowej Woli z powiatu stalowowolskiego.

Do tej pory w projektach edukacyjnych organizowanych przez Fundację Wspierania Edukacji wzięło udział już ponad 40 tys. osób. Wszelkie pytania dotyczące udziału w DUT można kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr. tel. 17 888 60 03.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama