Zdjęcie: materiały organizatorów

Od 19 do 26 września będzie trwała rekrutacja na zimowe zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze 2022/2023. 

Do zapisania dzieci na kolejne zajęcia DUT zachęca Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Rekrutacja rozpocznie się w poniedziałek, 19 września, o godz. 10:00 i potrwa do 26 września (włącznie). Wyniki pojawią się na koncie DUT 28 września.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na www.dolinawiedzy.pl/dut, zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia).

W pierwszym etapie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia (19-26 września), następnie spośród osób zapisanych losowana jest określona liczba uczestników wykładów oraz lista rezerwowa (liczba wylosowanych różni się w zależności od danego miasta)

W kolejnym etapie osoby wylosowane mają możliwość zapisania się na warsztaty, gdzie przy zapisach obowiązuje już kolejność zgłoszeń. Wszystkie zajęcia są stacjonarne i bezpłatne.

Semestr zimowy 2022/23 planowany jest zarówno w Rzeszowie, jak i filiach DUT w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych. Do rekrutacji na zajęcia mogą podejść wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat (wyjątkiem jest filia w Jaśle, gdzie zakres wiekowy to 8-12 lat).

Zajęcia DUT pokazują małym studentom, że nauka nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem, wręcz przeciwnie – odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego.

– Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki – zachęca Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji

Harmonogram semestru zimowego DUT dla uczestników przewiduje 4-godzinne wykłady, na których prowadzący, przy pomocy specjalnych rekwizytów, pokazów czy poprzez eksperymenty, przybliżą słuchaczom temat zajęć.

W planach semestru pojawią się również półtoragodzinne warsztaty, w małych 15-20-osobowych grupach. Każdy warsztat daje dziecku możliwość poznania danego tematu poprzez bezpośredni kontakt z doświadczeniem, często poprzez badanie czy tworzenie.

Uczestnicy wykładów na pierwszym spotkaniu otrzymają wyprawkę składającą się z indeksu, identyfikatora, notesu i wybranego gadżetu. Uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo „Zestaw Naukowca” z materiałami i instrukcją do eksperymentowania w domu.

Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty. Mali studenci będą mogli również korzystać z dodatkowych zajęć w ciągu roku takich jak: Naukowe Niedziele Online, warsztaty online z okazji SPINday oraz Dnia Nauki Polskiej.

Po dodatkowe informacje możecie też pisać na adres: info@dolinawiedzy.pl lub dzwonić pod numer telefonu: 17 865 30 04.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama