Zdjęcie: KWP Rzeszów

Prawie promil alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca daewoo, który został zatrzymany przez brzozowskich policjantów. Mężczyzna w domu zostawił bez opieki 3,5-letniego syna.

Kierowca daewoo został zatrzymany wczoraj (29 stycznia) ok. godz. 9:00. Uwagę policjantów zwróciło to, że mężczyzna w trakcie jazdy nie miał włączonych świateł mijania i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dodatkowo mężczyzna kierował autem nie mając dostatecznego pola widzenia. Szyby w daewoo były praktycznie całkowicie oblodzone.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma przy sobie prawa jazdy, a ponadto czuć od niego alkohol. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Jasienica Rosielna. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Podczas interwencji 28-latek oświadczył policjantom, że bardzo się spieszy, bo w domu zostawił bez opieki swojego 3,5-letniego syna.

Funkcjonariusze pojechali do domu mężczyzny. Tam okazało się, że chłopiec faktycznie był zupełnie sam. Dzieckiem zaopiekował się trzeźwy członek rodziny. Nieodpowiedzialny ojciec za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama