Zdjęcie: Pixabay.com
Reklama

Konsultacje z dietetykiem, badania słuchu, pakiety bezpłatnych badań krwi i wiele innych – to czeka na seniorów w Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 Rzeszowie w Dniu Babci i Dziadka. 

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w poniedziałek 22 stycznia w ZOZ nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 w godz. 8:00 – 12:30 odbywać się będą profilaktyczne badania dla seniorów. Z bezpłatnych świadczeń mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli 45. rok życia – pakiet badań został przygotowany specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej.

– Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, tzw. badań audiometrycznych oraz wykonać badanie objętości płuc, czyli spirometrię. Dla babć i dziadków zaplanowano również pomiary cukru i ciśnienia oraz profilaktyczne badania mięśnia sercowego – EKG – mówi Katarzyna Tokarz, specjalista ds. marketingu w ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Seniorzy, którzy od 8:00 do 12:30 odwiedzą ZOZ nr 2, będą mogli również otrzymać zaproszenia na bezpłatne badania krwi – do wyboru lipidogram lub PSA (antygen gruczołu krokowego). Liczba bonów jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Bony będzie można odebrać osobiście w hallu głównym przychodni.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję wykonać pomiary składu masy ciała na specjalistycznej wadze oraz skonsultować prawidłowy sposób odżywiania z dietetykiem. Panie będą mogły skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i dłonie oraz wziąć udział w warsztatach nauki badania piersi na fantomach, prowadzonych przez położną z ZOZ nr 2.

– Prozdrowotny Dzień Babci i Dziadka może być doskonałą alternatywą dla standardowych kwiatów i czekoladek. Warto zadbać o swoje zdrowie i zdecydować się na wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych, zwłaszcza, że w codziennym życiu często brakuje na nie czasu – dodaje Katarzyna Tokarz. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama