Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Dziś (22 września) w Rzeszowie trwa Europejski Dzień Bez Samochodu. Można za darmo jeździć autobusami MPK. Ale nie wszyscy.

Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. W czwartek w Rzeszowie można za darmo korzystać z autobusów MPK.

Ale z  darmowej jazdy mogą korzystać ci, którzy mają przy sobie dowód rejestracyjny, potwierdzający, że jest się właścicielem samochodu lub jego współwłaścicielem.

Także dzisiaj samochody nie mogą jeździć na terenie Strefy A, czyli po ulicach: Grunwaldzka, 3 Maja, Kościuszki i Plac Farny.

Atrakcją ostatniego dnia ETZR jest również Dzień Otwarty Centrum Zarządzania Transportem Publicznym (ul. Trembeckiego 1), gdzie prezentowane jest działanie Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie. Dni Otwarte potrwają do godz. 14:00.

Zarząd Transportu Miejskiego (ul. Trembeckiego 3) prowadzi także w czwartek do godz. 14:00 akcję „Poczuj się jak zawodowy kierowca”. Można przetestować dwa autobusy – najstarszy i najnowszy oraz usiąść w fotelu kierowcy. – Można sobie zrobić także zdjęcie – zachęcają organizatorzy.

ZTM prezentuje także system – wizualny i głosowy – informacji pasażerskiej, który znajduje się w autobusach.

Rzeszów jest jednym z 25 polskich miast, które biorą udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: