Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów przyłącza się do akcji „Dzień bez samochodu”. W następny piątek (22 września) będzie można za darmo jeździć autobusami Zarządu Transportu Miejskiego.

Ogólnoeuropejska akcja „Dzień bez samochodu” corocznie organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września). Rzeszów, podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku przyłącza się do tej inicjatywy.

W piątek 22 września będzie można korzystać za darmo z autobusów miejskiej komunikacji. Jest jednak pewien warunek – trzeba mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu, którego jest się właścicielami lub współwłaścicielami oraz dokument potwierdzający tożsamość.

„Dzień bez samochodu” ma promować działania proekologiczne oraz doprowadzić do zmniejszenia  ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

Pierwsza tego typu akcja została zorganizowana w 1973 roku. Jednak tak naprawdę w życie „Dzień bez samochodu” wszedł w 1994 roku po przemówieniu inauguracyjnym Erica Brittona na International Ciudades Accessibles Conference w hiszpańskim Toledo.

Polska do akcji włączyła się w 2004 roku. Patronuje jej Ministerstwo Środowiska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.