Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Wzorem poprzednich lat, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza darmową jazdę miejskimi autobusami z okazji “Dnia bez samochodu”. Ale nie dla wszystkich. 

Z bezpłatnej jazdy autobusami, obsługiwanymi przez MPK, będzie można korzystać przez dwa dni: w najbliższy piątek i sobotę (28-29 września).

Darmowa jazda nie będzie jednak dla wszystkich mieszkańców. Mogą z skorzystać właściciele lub współwłaściciele samochodu, którzy mają ważny dowód rejestracyjny auta oraz dokument potwierdzający tożsamość. 

“Dzień bez samochodu” jest częścią obchodów 70-lecia rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W sobotę (29 września) na Rynku w Rzeszowie odbędzie się piknik “Multimodalność po rzeszowsku”, na którym zagra zespół Piersi

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Pojedziesz autem. Pisze jasno i wyraźnie że trzeba mieć dowód rejstracyjny i dowód tożsamości. A skoro jest jeden dowód rejetracyjny to nikt więcej oprócz Ciebie nie pojedzie za darmo, o ile masz prawo jazdy lub dowód osobisty przy sobie. Więc dni bez samochodu między bajki rządzących włożyć, niezależnie od opcji. Takie nasze rozumienie UE jak rozumienie UE nas. Europosły nic nie robią, a biorą w euro 40 000 zł miesięcznie. Proponuję następny dzień bez samochodu zrobić na zasadzie odstawiam samochód na parking strzeżony 20 zł/h, w tym mam darmową komunikację między 7:00 a 14:00. Odzew pewnie będzie jeszcze lepszy :). O dowodzie zakupu roweru nic nie ma, to nie ta półka eko. :).

Comments are closed.