Zdjęcie: Pixabay

Gry, pokaz sztuczek piłkarskich, animacje, warsztaty, a do tego smakołyki i m.in. recital finalisty programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021”. To będą trzy godziny zabawy, wystarczy w środę, 1 czerwca, przyjść na rzeszowski Rynek.

Zabawy na Rynku rozpoczną się o godz. 10:00. Wcześniej jednak z wszystkimi dziećmi przywita się prezydent Rzeszowa. W programie od godz. 11:00 są występy przedszkolaków i uczniów z Zespołów Szkół nr 1 i 2 oraz o 12:00 recital Miłosza Skierskiego, wokalisty.

To wychowanek Centrum Sztuki Wokalnej i finalista „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2021”. Pochodzi z Rzeszowa, ma 13 lat. Największą jego pasją jest muzyka, ale interesuje się także fotografią i gotowaniem, a jego popisowe danie to spaghetti carbonara.

Po koncercie, o godz. 12:30 rozpocznie się piętnastominutowy pokaz sztuczek piłkarskich, które zaprezentuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Stal Rzeszów”. 

Pomiędzy występami będą warsztaty i zabawy przygotowane przez rzeszowskie instytucje kulturalne. Będzie można zagrać w piłkarzyki, cymbergaja, golfa, klasy warcaby, kółko i krzyżyk albo zatańczyć zumbę, pokręcić hula-hop lub poskakać na skakance. 

Będą również worki do skakania, rzucanie obręczy, kręgle, chińczyk, słupki do slalomu, bule, kolorowa szachownica Klanzy, lina do przeciągania, drewniane kręgle chińskie KUBB.

W tym samym czasie po Rynku będą się przechadzać postacie z bajek. Wcięli się w nie pracownicy Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Dla wszystkich będzie woda, lody i wata cukrowa (za darmo).

O godz. 11:00 na Rynku zostanie zaprezentowany nowy fortepian miejski.

Na Rynku będą targi animatorów kultury. To prezentacja firm, które specjalizują się w animacji czasu wolnego: Edu Kido, Cogito, Code Fun, Happy English, KK Kids Akademy, Gokarty, Fly Park, Fly Wall, Stowarzyszenie Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzieciom, które w środę przyjdą na Rynek, firma Pratt & Whitney Rzeszów przekaże rysunki przygotowane przez dzieci kanadyjskie i amerykańskie.

W Muzeum Dobranocek zaplanowano Dobranockowy Zawrót Głowy – prezentację dobranockowych zbiorów, bajkowe gry i zabawy. W Muzeum także Błyskotki Panny Migotki – warsztaty tworzenia ozdób pod kierunkiem Hanny Nowosad, artystki z Ukrainy. 

O 15:00 w „Dobranockach” Bajkowy Świat z Funduszami Europejskimi – cykl wydarzeń, warsztatów twórczych i zajęć edukacyjnych. W Muzeum zobaczycie wystawy „Wspomnienia nie tylko dla dzieci”, „Kubuś Puchatek i przyjaciele”, „Klasyka europejskiej animacji”.

Z kolei w Rzeszowskich Piwnicach, każdy kto je odwiedzi w środę, otrzyma balona
z logotypem Piwnic. Tam też odbywać się będą warsztaty chemiczne, przejdziecie z przewodnikiem ścieżkę „Interaktywna Legenda” (ceny biletów regularne). 

W Piwnicach zobaczycie też animację „Sklep Schaittra”, której fabuła oparta jest na historii Ignacego Schaittra, rzeszowskiego kupca z XIX wieku. Ponadto obejrzycie multisensoryczny film o historii Rzeszowa.

Do udziału w warsztatach plastycznych zachęca Biuro Wystaw Artystycznych. Teatr Maska zaś o godz. 9:00 i 11:00 zaprezentuje spektakl „Hachiko”.

W ogrodzie przed Letnim Pałacem Lubomirskich, od 11:00 do 13:00, „Po Rzeszowie na dwóch kółkach”, czyli rowerowo-żużlowe historyjki nad Wisłokiem. To spotkanie z Ryszardem Lechforowiczem przy okazji wystawy Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama