Reklama

Dzień Dziecka w mieście to dobrze spędzony czas z najmłodszymi. Ciekawe propozycje przygotowały dla maluchów w tym dniu nie tylko rzeszowskie kina, teatry i muzea. Można pójść na koncert, zrobić sobie zdjęcie, pomalować buzie oraz poczytać książkę.

Sesje zdjęciowe dzieci w Galerii Nierzeczywistej

Z okazji Dnia Dziecka Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne organizuje w Galerii Nierzeczywistej sesje zdjęciowe dzieci.

Sesja z uśmiechem: Entliczek Pentliczek – Pstryk, to nazwa akcji, jaką z okazji Dnia Dziecka podejmują fotografowie z RSF. W Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie, przy ul. Matejki 10, w Dzień Dziecka 1 czerwca od godz. 14:00 do godz. 18:00, będzie można zrobić dzieciom zdjęcia wykonane w warunkach studyjnych, przy profesjonalnym oświetleniu. Więcej informacji na stronie rsf.rzeszow.pl.

Dzień Dziecka w Teatrze Maska

W tym dniu Teatr Maska zaprasza wszystko dzieci do lat 10 na spektakl „Najmniejszy samolot świata”.  Spektakl rozpocznie się o godzinie 16.30 i można go obejrzeć bezpłatnie. Warunkiem skorzystania z oferty jest wcześniejsza rezerwacja miejsc w Biurze Organizacji widowni, Tel.: 17 85 20 614, 17 85 01 360.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej

1 czerwca młodsi widzowie mogą obejrzeć inscenizację głośnej powieści Lucy Maud Montgomery  „Ania z Zielonego Wzgórza”.  Spektakl rozpocznie się o godz. 15 na Dużej Scenie Teatru.

Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza 1 czerwca na świętowanie Dnia Dziecka i poznawanie świata animacji w rodzinnym gronie. 1 czerwca swoje urodziny obchodzi także Koziołek Matołek. Z tej okazji będzie można obejrzeć wystawę o jego zabawnych przygodach i poczytać fragmenty książki.W tym dniu Muzeum Dobranocek będzie czynne w godzinach 10.00 – 18.00. Więcej informacji na stronie muzeumdobranocek.com.pl.

Helios – kina pełne dzieci

W sobotę i niedzielę (31 maja – 1 czerwca) kina Helios w Rzeszowie przejmują najmłodsi. W ramach licznych atrakcji podczas „Kina Pełnego Dzieci” można obejrzeć: filmy familijne, pokazy dla chłopców i dziewczynek oraz specjalny seans dla najmłodszych: „Pierwszy raz w kinie”. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Dziecka w kinie Zorza

1 czerwca – wyjątkowe seanse filmowe, upominki dla każdego dziecka, malowanie buziek, sesja zdjęciowa z wróżką i rycerzem, konkursy z nagrodami przed każdym seansem oraz specjalne ceny biletów dla dzieci – 12 zł za film 2D, 13 zł za 3D.

Repertuar dla najmłodszych:

10.00 – „Listonosz Pat i Wielki Świat” (2D)

12.00 – „Czarnoksiężnik z Oz. Powrót Dorotki” (2D)

14.00 – „Listonosz Pat i Wielki Świat” (3D)

16.00 – „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” (3D)

Dzień Dziecka z Filharmonia Podkarpacką

Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Podkarpacka proponuje swoim najmłodszym widzom spektakl muzyczny „Opera w baśni – baśń w operze”. Spektakl w reżyserii Macieja Gąsiorka i Katarzyny Laskowskiej odbędzie siew sali kameralnej o godzinie 15. TU dowiesz się więcej.

Dzień Dziecka w Plazie i Millenium Hall

Rzeszowska Plaza już w najbliższą sobotę i niedzielę (31 maja i 1 czerwca) zaprasza najmłodszych na wyjątkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Będą Krasnoludek Piksel, czarodziej San Driano i aktorzy z Teatru Maska. Atrakcje dla najmłodszych przygotowało także Millenium Hall. Na skwerze galerii o godz. 11.00 rozpocznie się konkurs plastyczny, inspirowany prawami dziecka. Do wygrania jest analiza kolorystyczna oraz wymarzone farby do pokoju dla 10 dzieci. Więcej informacji TUTAJ.

Muzeum Okręgowe, ul. 3 Maja 13

 Z okazji Dnia Dziecka odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci, podczas których maluchy pod okiem architektów krajobrazu z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprojektują swój wymarzony plac zabaw. Warsztaty odbędą się w budynku głównym w sali konferencyjnej w dwóch turach: godzina 10.30 (I grupa) oraz 12.30 (II grupa). Ilość miejsc ograniczona.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama