Zdjęcie: Pixabay

Szukacie pomysłu, jak spędzić Dzień Dziecka (1 czerwca) ze swoimi pociechami? Przyjdźcie w czwartek na rzeszowskie bulwary. Atrakcje gwarantuje też Plaza.

Organizatorem imprezy dla najmłodszych mieszkańców Podkarpacia i młodych gości z Ukrainy jest Fundacja Misji Obywatelskiej. Patronują jej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Impreza stratuje o godz. 10:00 i potrwa do 19:00.

– Chcemy wspólnie z dziećmi polskimi i ukraińskimi świętować ten radosny dzień. Chcemy pokazać, że można dobrze się bawić we własnym towarzystwie – mówi Ewa Leniart.

Program wydarzenia jest bardzo bogaty: gry, zabawy, specjalnie przygotowane animacje, miasteczko dmuchańców oraz Mini Zoo. Na dzieci czekać będzie blisko 50 stanowisk promocyjno-rozrywkowych instytucji publicznych, prywatnych oraz społecznych.

Na bulwarach pojawi się znany z programu „Pytanie na śniadanie”, szef kuchni Jerzy Nogal, który poprowadzi warsztaty kulinarne na bazie lokalnych receptur. Nie zabraknie także potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Wystąpią także podopieczni Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Zespół Fiesta ze Lwowa oraz Patryka Mateja. Równo o godz. 15:00 wystartuje kolejna edycja festiwalu Holi Święto Kolorów – na uczestników spadnie deszcz kolorowych proszków. 

Ostatnie lata nie sprzyjały organizacji dużych imprez – pandemia, wojna na Ukrainie. – Nie było okoliczności do tego, aby zaznaczyć Dzień Dziecka w sposób wyjątkowo uroczysty. W tym roku zapraszamy dzieci i ukraińskie do wspólnej zabawy – zachęca wojewoda. 

Do przyjścia na bulwary namawia także Konrad Fijołek. – 1 czerwca jest najlepszym momentem, by podziękować naszym dzieciom, które pięknie pokazały, jak we współczesnym świecie należy pomagać – mówi prezydent Rzeszowa. 

Dzień Dziecka to także okazja, by dzieci z Ukrainy choć na chwilę mogły zapomnieć o tym, co dzieje się w ich kraju, zintegrowały się z polskimi maluchami, a jednocześnie zbliżyły się kultury obu krajów.

HARMONOGRAM:

– Godz. 10:00 – START

– Godz. 10:30 – 14:00 – CZĘŚĆ ROZRYWKOWO-ARTYSTYCZNA

– Godz. 14:00 – 15:00 – STREFA CHILL OUT

– Godz. 15:00 – 19:00 – FESTIWAL HOLI ORAZ C.D. CZĘŚĆ ROZRYWKOWO-ARTYSTYCZNEJ

Odlotowy Dziecka Dziecka w Plazie

Na „Odlotowy Dzień Dziecka” z kolei zaprasza Centrum Handlowe Plaza Rzeszów. Tam Dzień Dziecka w potrwa aż trzy dni (1-czerwca). W atrium Centrum czekać będzie moc atrakcji. Najmłodsi będą mogli skorzystać z symulatorów wirtualnej rzeczywistości.

Codziennie najmłodsi będą mogli poczuć się jak pilot samolotu F-35. Symulator zaprezentuje podstawowe właściwości samolotów i podstawy pilotażu tych samolotów w trakcie krótkotrwałych sesji symulacyjnych.

– Dzięki specjalnemu systemowi sterowania można będzie zapoznać się z zasadami sterowania samolotami i ich ograniczeniami, przy jednoczesnym zapewnieniu dość dużej dozy rozrywki w trakcie symulowanego lotu – zachęca Plaza Rzeszów. 

Kolejna atrakcja to wirtualny symulator lotu szybowcem. W trakcie zabawy program komputerowy symuluje zachowanie statku powietrznego w różnych fazach lotu. Użytkownik wciela się w rolę pilota szybowcowego, poznając sterowanie oraz jego budowę.

W pierwszych dniach „Odlotowego Dnia Dziecka” na wszystkich uczestników czekać będzie także wirtualna gra logiczna. Zadaniem uczestników będzie umiejętne poruszanie robotem, tak aby nie dotykając ścian przenieść specjalny obiekt z punktu startu na punkt końcowy.

Dodatkowym punktem programu będą pokazy naukowe „Oszukać zmysły”, które odbędą się w sobotę. Zajęcia mają rozbudzać zainteresowania dzieci zjawiskami otaczającego świata, wyrabiać u nich nawyki poszerzania wiedzy, kształtować ich ciekawość poznawczą.

Dzieci będą mogły poznać szereg doświadczeń, które zobrazują tajniki zachowań, czynności i zjawisk zachodzących w naszym środowisku i życiu. Zajęcia pozwolą poznać zmysły oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały.

„Odlotowy Dzień Dziecka” w Plazie potrwa od czwartku do soboty, od 12:00 do 18:00. Szczegóły imprezy znajdziecie na www.plazarzeszow.pl i na Facebook.com/PlazaRzeszow.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama