Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nadchodzący weekend opanują dzieci. W sobotę (1 czerwca) Dzień Dziecka. W Rzeszowie nie zabraknie dla nich atrakcji.

Na Rajdowy Dzień Dziecka w sobotę od 12:00 do 18:00 zaprasza Galeria Rzeszów. Na najmłodszych czekać będzie 6 torów rajdowych o długości 35 metrów oraz turnieje rajdowe dla dzieci i rodziców z super nagrodami.

Z zawodach “Slot Cars” będzie mogło w jednym wyścigu uczestniczyć 6 zawodników. Jeden cykl wyścigowy trwa kilka minut. W trakcie godziny zawodów z atrakcji może skorzystać od 60 do 80 osób. Tory zbudowane są z elementów austriackiej firmy Carrera, umożliwiającym jednoczesną jazdę 6 samochodów po dwóch równoległych torach z wykorzystaniem mijanek. System pomiaru czasu pozwala wyłonić mistrza toru.

Zawody rozgrywane są zazwyczaj na dystansie 10 okrążeń lub na innych dystansach. Do dyspozycji będzie flota ponad 100 samochodów, różne modele kilkunastu marek motoryzacyjnych, między innymi: Audi, Aston Martin, BMW, Chevrolet, Ferrari, Ford, Lamborghini, Porsche, Mercedes. Modele są wyposażone w świecące w trakcie jazdy przednie reflektory i światła hamowania.

Podczas Rajdowego Dnia Dziecka w Galerii Rzeszów będą także symulatory rajdowe z kokpitami F1. Symulator, który odzwierciedla fizykę ruchu na torze, precyzyjne siłowniki o imponujących zakresach ruchu wstrząsną solidnie graczem „karząc” go za każdą pomyłkę na torze.  Gwałtowne przeciążenia, przyspieszenia oraz hamowania przeniosą użytkownika w świat ogromnych prędkości i adrenaliny.

Symulator wyposażony jest w ekran Full HD 40”, nagłośnienie super bass, kierownicę logitech g27 wraz z modyfikowanym zestawem pedałów, aby potęgować odczucia walki na torze. W strefie kreatywnych warsztatów będą tworzone chorągiewki rajdowe, tory rajdowe, samochody rajdowe, zostaną przeprowadzone konkursy związane z samochodami, torami rajdowymi,znakami drogowymi itp.

Z kolei w mobilnej przymierzalni z kostiumami będzie można ubrać kombinezon rajdowy i zrobić sobie zdjęcia w bolidzie F1 lub w gokarcie. W mini strefie “Beauty dla Dziewczynek” odbywać się będzie malowanie buziek, plecenie warkoczyków, malowanie tatuaży, nie zabraknie słodkich upominków dla wszystkich dzieci, a do tego gry, zabawy, quizy oraz konkursy z nagrodami.

Familijny Piknik Sportowy

Centrum Handlowe Plaza na sobotę dla dzieci przygotowało Familijny Piknik Sportowy, który rozpocznie się 12:00 i potrwa do 18:00. Główna część pikniku zorganizowana zostanie w atrium Plazy. Strefy sportowe pojawią się także przed wejściem głównym do Centrum.

Od 12:00 na wszystkie dzieci czekać będzie wiele atrakcji. Klub Diving RES zaprezentuje pokazy skoczków wodnych na trampolinach przy współpracy z rzeszowskim FlyParkiem. Odbędą się także zawody karate przygotowane przez Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM – Kyokushin Rzeszów.

Uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych oraz w rozgrywkach unihokeja. Ciekawie zapowiada się także przygotowany specjalnie basen SLIME. To niezwykła atrakcja dla maluchów pozwalająca przeprawić się na dmuchanej oponie przez rzekę z masy slime.

Piknik w Plazie poprowadzi znany polski aktor Przemysław Cypryański, zapalony sportowiec, który od 8 lat gra w piłkę nożną w Reprezentacji Artystów Polskich. Często bierze udział w charytatywnych przedsięwzięciach sportowych, startuje w biegach ulicznych, był także uczestnikiem programu “Celebrity Splash” – aktorskiego konkursu skoków do wody.

Za kulisy “Siemaszki”

W sobotę na spacer za kulisy teatru dzieciaki zabierze rzeszowska “Siemaszka”, która na co dzień prezentuje repertuar dla dorosłych, ale w Dzień Dziecka otworzy się na najmłodszych. Dzieci wraz z opiekunami wybiorą się na spacer po teatrze. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak powstaje spektakl, poznać pracę nie tylko aktorów, ale także garderobianych, krawcowych czy speców od techniki, a w końcu samemu poczuć się jak gwiazda!

Po najciekawszych, zazwyczaj niedostępnych dla osób postronnych zakamarkach teatru, chętnych oprowadzi jego dobry duch i wieloletni producent teatralny Jerzy Lubas. Na zwiedzających czekać będą m.in. pracownia krawiecka, garderoba aktorów, przymiarka kostiumów teatralnych i zdjęcia pamiątkowe, pokaz ustawiania świateł, wizyta za kulisami Dużej Sceny, spotkanie z aktorami oraz dodatkowe niespodzianki i słodki upominek.

Zwiedzanie kulis “Siemaszki” rozpocznie się o godz. 11:00. Przewidziane są trzy tury zwiedzających (w 10-15 osobowych grupach). Wejście o każdej pełnej godzinie. Zakończenie 14:00. Uwaga – ze względów bezpieczeństwa dzieci mogą zwiedzać teatr wyłącznie w towarzystwie dorosłych. Jeden dorosły może mieć pod opieką maksymalnie dwójkę dzieci. Bilety w cenie 10 zł dla osoby dorosłej (wstęp dla dzieci bezpłatny!).

Warsztaty teatralne w Empiku

Z okazji Dnia Dziecka Empik (al. Kopisto 1) na sobotę przygotował wyjątkowe warsztaty teatralne. W ich trakcie organizatorzy będą starać się rozbudzić w dzieciach pasję teatralną, pobudzić do twórczego myślenia, kształtować w nich wrażliwość estetyczną i wyobraźnię twórczą. Podczas warsztatów będą czytane bajki i rozmowy o nich, wcielanie się w role, ćwiczenie wyobraźni, dykcji i oddechu. Warsztaty poprowadzą profesjonalni aktorzy.

Warsztaty w Empiku rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do 16:00. Udział bezpłatny. 

Teatr Maska

Z kolei w niedzielę (2 czerwca) na Dzień Dziecka zaprasza rzeszowski Teatr Maska. Dzieci z rodzicami będą ożywiać przedmioty, poznają historię Czerwonego Kapturka stworzoną z klocków, zobaczą Żabie opowieści najmłodszych uczestników zajęć aktorskich w Masce, a następnie przeniosą się do bajkowej krainy Wiewiórki, Mrówki i Słonia.

PROGRAM:

– godz. 12:00 – “CZERWONY KAPTUREK”, Scena Kacperek 

Bilety: 15 zł, spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 2-4 lat, czas trwania 30 min.
 
“Czerwony Kapturek” z klocków waffli “Marioinex” to autorska inicjatywa aktorska Kamili Olszewskiej, aktorki Teatru Maska, z wykształcenia pedagog. W przedstawionej opowieści ożywimy przedmioty wykorzystując niezwykły świat wyobraźni dziecka. Formuła spektaklu nawiązuje do tworzenia teatru w domu. Teatru, w którym grające postaci i scenografia mogą stać się przedmioty codziennego użytku czy zabawki z pokoju dziecięcego.
 
– Inspiracją do powstania spektaklu o “Czerwonym Kapturku” według Jana Brzechwy była i jest nadal zabawa z moim synem, dzięki któremu codziennie mam możliwość przenoszenia się w przeróżne magiczne światy. Uwielbiam ten nasz wspólny czas na zabawę. To wielkie wyzwanie by sprostać otwartości w myśleniu i działaniu dziecka. Zachęciło mnie to do stworzenia przedstawienia z dziecięcych klocków, w którym będę podążać za emocjami i reakcjami widzów –  mówi Kamila Olszewska.
 
– godz. 14:00 – “Żabie opowieści” – I pokaz warsztatowy młodszej grupy Małej Akademii Teatralnej, Scena Kacperek, wstęp wolny
 
– godz. 15:00 – “Żabie opowieści” – II pokaz warsztatowy młodszej grupy Małej Akademii Teatralnej, Scena Kacperek, wstęp wolny
 
MAŁA AKADEMIA TEATRALNA – zajęcia aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Opiekunowie: Natalia Koza, Małgorzata Szczyrek
 
– godz. 16:30 – “WYSTARCZY BYĆ”, Duża Scena, bilety: 15 zł. Spektakl dla widzów od 4 lat, na podstawie książki “Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena
 
“Wystarczy być” to przede wszystkim bajka o przyjaźni – takiej po prostu – bezinteresownej – takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie “Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).
 
Urocze postaci – Wiewiórka, Mrówka, Słoń próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Wszystko to podane jest w sympatyczny, lekko filozoficzny – jak przystało na bajki Toona Tellegena – sposób.
 
(ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: