Zdjęcie: materiały TVP Rzeszów
Reklama

W tym roku do TVP Rzeszów Dzień Dziecka przychodzi wcześniej. W piątek, 31 maja, na parkingu obok siedziby TVP wyrośnie Dziecięce Miasteczko, a w nim mnóstwo atrakcji.

– Będą konkursy z nagrodami, pokazy magii, alpaki, eksperymenty naukowe, animacje dla najmłodszych, warsztaty taneczne, słodkości, służby mundurowe, ratownicy medyczni i leśnicy – zapowiada Marcin Pawlak, dyrektor TVP Rzeszów. 

A to jeszcze nie wszystko. Dzieciaki będą mogły usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Policjanci przyjadą radiowozami i motocyklami. Przygotowali konkursy z nagrodami o bezpieczeństwie na drodze i w sieci. Strażnicy graniczni zaprezentują pojazd terenowy, mobilny robot pirotechniczny i tresurę psa służbowego.

Będą także malowanki „Mała Wataha” i gadżety dla dzieci. Będzie też można dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem i obejrzeć mobilną stację diagnostyczną Inspekcji Transportu Drogowego. Dla rodziców będzie to okazja, żeby zasięgnąć informacji na temat kontroli autokarów przed wakacyjnymi wyjazdami.

Z kolei ratownicy medyczni z grupy Passio Poland będą uczyć pierwszej pomocy – zarówno rodziców, jak i dzieci.

W strefie naukowej stanie wystawa Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. W programie pokazy i eksperymenty naukowe przygotowane przez pasjonatów. Po sąsiedzku zaparkuje bolid PRz Racing, czyli pojazd stworzony przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, którym ścigają się w zawodach z cyklu Formuła Student.

Z kolei ich koledzy z Legendary Rover zaprezentują łazika marsjańskiego, który z powodzeniem reprezentował Rzeszów na całym świecie.

Żeby uspokoić nieco emocje będzie można przytulić się do alpaki. Te urocze zwierzaki o mięciutkim futerku rozgoszczą się na łące obok parkingu. A po sąsiedzku będzie można spotkać najsłynniejszych leśników w Polsce z Nadleśnictwa Baligród. Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina opowiedzą o tajemnicach bieszczadzkiego lasu i jego mieszkańców.

Do dyspozycji małych artystów będzie strefa kreatywna. A w niej kolorowanki i inne prace plastyczne oraz warsztaty lepienia w glinie, przygotowane przez Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła. A dzieci będą też mogły zrobić własne lizaki – z pomocą instruktorów z Muzeum Lizaka w Jaśle. Na łasuchów czekają też darmowe lody i inne słodycze.

O dobrą zabawę przy muzyce zadbają animatorka i instruktorka tańca. A o magiczną oprawę iluzjonista. Będzie też teatr lalkowy NEMNO.

– Przez cały dzień będziemy realizować specjalny program na żywo. A w kolejnych relacjach na antenie TVP3 Rzeszów wystąpią oczywiście nasi goście. Dzieci też będą mogły stanąć przed kamerą i obejrzeć wóz transmisyjny – zachęca Marcin Pawlak. 

Dziecięce Miasteczko przy al. Kopisto 6 będą otwarte od godz. 10:00 do 15:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama