Zespół „Donegal” będzie gościem „Dnia Eurowyborcy” w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Impreza ma na celu zachęcić młodych mieszkańców Rzeszowa do świadomego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Darmowy koncert odbędzie się w środę (2 kwietnia) w klubie studenckim WSPiA „Zemsta Docenta” o godzinie 12:30.

Dzień Eurowyborcy organizowany jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Przemyśl działający przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom regionu idei Unii Europejskiej. Ma również zachęcić młodych ludzi do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Gwiazdą „Dnia Eurowyborcy” w WSPiA będzie zespół „Donegal”, grający muzykę irlandzką. Formacja powstała w 2000 r. Wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwoliło osiągnąć profesjonalny poziom artystyczny. Członkowie zespołu prezentują wysokie umiejętności instrumentalne, są również zafascynowani muzyką celtycką. Zespół przekracza granice stylów, łamie konwencje i kanony wykonawcze w nieznany dotąd sposób. Łączy tradycyjne brzmienia celtyckie z elementami muzyki pop, rock, blues, bluegrass. Występowi zespołu „Donegal” towarzyszyć będzie pokaz rzeszowskiego zespołu tańca irlandzkiego Keraan.

Do udziału w „Dniu Eurowyborcy” oprócz studentów uczelni, WSPiA zaprasza również wszystkich mieszkańców Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Punkt ED w Przemyślu

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Przemyśl działający przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji, powstał w styczniu 2013 roku. Głównym celem Punktu jest zapewnienie jak najbardziej efektywnego przepływu informacji między Komisją Europejską a społeczeństwem województwa podkarpackiego. Punkt prowadzi działalności informacyjnej na temat działalności Komisji Europejskiej oraz inicjowanych przez nią kampanii i akcji skierowanych do społeczeństwa. Zadaniem Punktu jest także pobudzanie dyskusji w środowisku lokalnym w celu aktywnego zdobywania wiedzy na temat Unii Europejskiej. Punkt czynnie uczestniczy w organizacji eventów mających na celu stymulację aktywności obywatelskiej, zawodowej czy kulturalnej mieszkańców regionu. Działania te zmierzają do tworzenia dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego, które jest częścią zjednoczonej Europy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama