Dzień Flagi w Rzeszowie ze 100-metrową flagą i akcentami… wyborczymi [FOTO]

– Okazujmy radość oraz dumę z tego, że jesteśmy Polakami – mówiła Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi. 

 

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Uroczystość Dnia Flagi w Rzeszowie odbyła się w czwartek (2 maja) na Rynku. W samo południe Orkiestra Wojskowa odegrała hymn państwowy, a na maszt wciągnięto flagę biało-czerwoną. 

W uroczystości Dnia Flagi brali udział mieszkańcy, przedstawiciele służb mundurowych – policji, wojska, straży pożarnej, służby więziennej i celnej – oraz władze miasta i podkarpaccy parlamentarzyści. 

Działacze Koalicji Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji rozwinęli na Rynku 100-metrową biało-czerwoną flagę. Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, mówiła, że tegoroczny Dzień Flagi obchodzony jest „w dość szczególnym czasie”.

– To okres nie tylko skumulowanych w maju świąt państwowych, ale też kolejnych wyborów powszechnych, trwających od października ubiegłego roku aż po czerwiec tego roku – zwróciła uwagę wiceprezydent Stachowska. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podkreśliła, że „symbolicznym spoiwem wszystkich tych wydarzeń” jest właśnie nasza flaga państwowa. Krystyna Stachowska przypomniała (?) ubiegłoroczne wybory parlamentarne, ostatnie wybory samorządowe i wybory do eurowyborów – 9 czerwca.

– Po to, aby z jednej strony [europosłowie] godnie reprezentowali nasz kraj, z drugiej zaś dbali o siłę Unii Europejskiej, która dzięki solidarności tworzących ją społeczeństw zapewnia warunki pomyślności każdego z nich. Od 20 lat również polskiego – mówiła Stachowska. 

Przypomniała, że 2 maja obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a w piątek będzie obchodzona 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. – Cieszmy się zatem naszą suwerennością – apelowała wiceprezydent Rzeszowa. 

Na koniec zwróciła się do mieszkańców, by okazywali radość oraz dumę z tego, że są Polakami, i eksponowali nasze barwy narodowe na różne sposoby: flagami, kokardami, wstążkami. – Niech będzie wokół nas biało-czerwono! – stwierdziła Krystyna Stachowska.

Co Dzień Flagi ma wspólnego z wyborami do parlamentu, samorządu i Parlamentu Europejskiego? Nie sposób odgadnąć. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama