Zdjęcie: Materiały WSIiZ

Przybliżanie mieszkańcom Rzeszowa intrygującego państwa z pogranicza Azji i Europy – to cel Dnia Kazachstanu, który w najbliższą środę (10 maja) odbędzie się w stolicy Podkarpacia.

Dzień Kazachstanu organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Młodzi Kazachowie już pod raz trzeci przygotowali bogaty program kulturalny, w którym nie zabraknie prezentacji najpiękniejszych tradycji, regionalnych tańców oraz pięknej muzyki wykonanej na dombrze – instrumencie narodowym z dwoma strunami oraz kobyzie, którego struny według tradycji są wykonane z końskiego włosia.

– Na uczestników wydarzenia czekać będą liczne potrawy przygotowane według wielowiekowych przepisów. Na stole będą królować pilaf, chuck chuck oraz baursaki. Dla publiczności przygotowano także konkurs z nagrodami – przybliża Sylwia Mazur z Instytutu Badań nad Cywilizacjami WSIiZ, koordynatorka Dnia Kazachstanu

Wydarzenie uświetni swoją obecnością przedstawiciel ambasady Kazachstanu w Polsce oraz kazachscy studenci uczący się w innych miastach. Impreza odbędzie się w środę 10 maja br. w klubie studenckim IQ, należącym do WSIiZ. Początek wydarzenia o godz. 11:00. Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Grupy zorganizowane (np. szkoły, klub, stowarzyszenia) proszone są o rejestrację e-mail na adres: cywilizacje@wsiz.rzeszow.pl

– Dzień Kazachstanu to kolejna inicjatywa naszych studentów z zagranicy. WSIiZ jest jednym z krajowych liderów kształcenia obcokrajowców, co pozytywnie wpływa na społeczność akademicką. Umiejętność współpracy w środowisku międzynarodowym jest dziś kluczowym wymaganiem pracodawców w Polsce i na świecie  – zauważa Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama