Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

8 marca Rzeszowski Teatr Muzyczny “Olimpia” zaprasza na spektakl teatralno-muzyczny “Papa się żeni”, który odbędzie się w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bilety są już w sprzedaży. 

Lili od dawna pyta matkę, sławną aktorkę rewiową Mirę Stellę, o ojca. Ta jednak nie chce jej wyjawić prawdy. Boi się, by nie rozniosło się w świecie artystycznym, że ma dorosłą córkę. Proponuje Lili, by udawała jej siostrę. Tymczasem do Warszawy przybywa z koncertami sławny śpiewak Visconti, niegdyś wielka miłość Miry Stelli, ojciec Lili. Za jej sprawą, mimo nieporozumień, rodzice godzą się, a ona sama przyjmuje oświadczyny sympatycznego redaktora Murskiego. I wszyscy są szczęśliwi.

Ta urocza komedia muzyczna oparta na polskim filmie z 1936 roku stała się kanwą spektaklu teatralno-muzycznego w adaptacji i reżyserii Ewy Korczyńskiej. Świetnym aktorom i śpiewakom Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia” z wdziękiem towarzyszy Podkarpacki Kwartet Fortepianowy „Team for Voices” pod kierunkiem znanego pianisty i aranżera Janusza Tomeckiego.

Nie zabraknie przedwojennych szlagierów: „Całuję twoją dłoń, madame”, „Ja wiem, że nie byłam dla ciebie”, „Co ja zrobię, że mi się podobasz”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Seksapil”, „Ty, tylko ty”, „Pokochaj mnie”, „Jak drogie są wspomnienia”. Będą i tańce, przygotowane przez choreografa Bartosza Martonia. Zapowiada się uroczy wieczór w nieco nostalgicznym, romantycznym nastroju.

„Jak drogie są wspomnienia dawnych dni, wspomnienia młodych lat. Melodia w nich serdeczna jakaś brzmi i dawny, piękny świat. Przychodzą, kiedy tęskno nam, gdy łza się w oku szkli. I wiodą nas w krainę cudnych snów w te jasne, złote dni.”

Bilety można kupić w Estradzie Rzeszowskiej oraz na platformie Ekobilet. Przedsprzedaż biletów w cenie promocyjnej 40 zł trwa do 1 marca, po tej dacie stała cena biletów będzie wynosić 50 zł.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: