Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Pokaz sprzętu, strzelanie z karabinka ASG, pokaz strzelnicy kontenerowej – to część atrakcji podczas „Dnia Otwartych Koszar”, który w piątek (15 listopada) w Rzeszowie odbędzie się w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. 

Podkarpacka Brygada OT wychodzi naprzeciw zainteresowaniu tych, którzy chcą zapoznać się ze specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. W piątek, od 9:00 do 12:00,  otworzy swoje bramy dla uczniów szkół ponadpodstawowych we wszystkich batalionach lekkiej piechoty wchodzących w skład 3. PBOT.

W programie „Dnia Otwartych Koszar” zaplanowano pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu brygady, tradycje Podkarpackiej Brygady OT (prelegenci Związku Strzeleckiego „Strzelec”, IPN Rzeszów), strzelanie z karabinka ASG (dla najlepszych przewidziano upominki), pokaz strzelnicy kontenerowej w Rzeszowie. 

Odbędzie się również projekcja krótkich filmów ze szkolenia żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową w pododdziałach brygady oraz krótkie przedstawienie przez żołnierza z pionu szkolenia. Dla zwiedzających przygotowano wiele innych atrakcji.

– Uczniowie, którzy zapoznają się z tym, jak wygląda służba w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, będą mogli podjąć decyzję o wstąpieniu w jej szeregi już podczas najbliższej przerwy międzysemestralnej – poinformował kpt. Witold Sura, rzecznik podkarpackich “Terytorialsów”.

„Dzień Otwartych Koszar” w Rzeszowie odbędzie się przy ulicy Lwowskiej 4, a także w czterech pozostałych batalionach lekkiej piechoty wchodzących w skład podkarpackiej Brygady OT: Nisku (ul. Sandomierska 20), Dębicy (ul. Kościuszki 36a), Jarosławiu (ul. 3 Maja 67) oraz Sanoku (ul. Przemyska 1).

Podkarpacka Brygada OT organizuje II edycję projektu „Ferie z WOT”, w szczególności dla uczniów, studentów oraz nauczycieli. Wychodząc jednak naprzeciw tym, którzy nie chcą zwlekać z decyzją wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”, dowódca 3. PBOT zarządził dodatkowe powołanie już 7 grudnia br. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: