MTU-Dzien-Otwarty-19-listopada-2022-Tajecina
Zdjęcie: MTU. Dzień Otwarty 19 listopada 2022. Godziny: 10:00 - 14:00.
Reklama

19 listopada br. MTU Aero Engines Polska – jedna z największych firm w Dolinie Lotniczej – otwiera swoje drzwi i zaprasza na wycieczkę po zakładzie. Dzień Otwarty potrwa od 10:00 do 14:00. To pierwsze takie wydarzenie w historii firmy, która działa w Dolinie Lotniczej od kilkunastu lat.

Bezpłatny dojazd na Dzień Otwarty

Firma zorganizowała specjalny, darmowy transport na wydarzenie z ośmiu lokalnych dworców autobusowych na Podkarpaciu. Do zakładu MTU Aero Engines Polska (Tajęcina 108), który mieści się w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis, będą odjeżdżać autobusy oznaczone nazwą „MTU”.

MTU-Dzien-Otwarty

Harmonogram odjazdów darmowych autobusów:

  • Rzeszów, godz. 9:30
  • Kolbuszowa, godz.10:00
  • Głogów Małopolski, godz. 10:25
  • Sędziszów Małopolski, godz. 10:55
  • Łańcut, godz. 11:00
  • Leżajsk, godz. 11:40
  • Nowa Sarzyna, godz. 11:55
  • Sokołów Małopolski, godz. 12:25.

Przypominamy: na autobusach szukajcie oznaczenia „MTU”.

MTU – producent części do silników lotniczych

MTU Aero Engines Polska, będąca częścią grupy MTU Aero Engines AG, jest wiodącą firmą branży lotniczej specjalizującą się w produkcji podzespołów do silników lotniczych. W zakładzie w Tajęcinie firma produkuje różnorodne części do tak znanych samolotów jak Airbus (A220, A320, A380), Cessna, Gulfstream, Boeing 787 Dreamliner i 777X.

MTU-Aero-Engines-Polska-to-jedna-z-największych-firm-w-Dolinie-Lotniczej
MTU Aero Engines Polska to jedna z największych firm w Dolinie Lotniczej

Zakład w Tajęcinie, zajmuje się także montażem zespołów typu Turbine Center Frame oraz turbin niskiego ciśnienia do wymienionych samolotów.​ A to tylko część projektów i produkcji, realizowanej niedaleko lotniska w Jasionce.

Weź CV i aplikuj na miejscu

Podczas Dnia Otwartego będzie można obejrzeć produkcję, poznać działy m.in. inżynierii i technologii, logistyki, IT i jakości oraz zobaczyć, jak wygląda projektowanie i produkcja części lotniczych, czy montaż modułów silnikowych do najbardziej popularnych samolotów.

MTU Aero Engines Polska, będąca częścią grupy MTU Aero Engines AG, to wiodąca firma branży lotniczej, która specjalizuje się w produkcji podzespołów do silników lotniczych.
MTU Aero Engines Polska, będąca częścią grupy MTU Aero Engines AG, to wiodąca firma branży lotniczej, która specjalizuje się w produkcji podzespołów do silników lotniczych.

O zakładzie i o pracy w firmie będą opowiadali pracownicy. W firmowej kantynie specjalne stanowiska będzie miał tego dnia dział personalny MTU Aero Engines Polska.

Każdy, kto odwiedzi firmę – i przy okazji zabierze ze sobą CV w wersji elektronicznej – będzie mógł na miejscu złożyć swoją aplikację na wybrane stanowiska pracy, i przy kawie lub herbacie porozmawiać z rekruterkami o rozwoju swojej kariery.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W planach zatrudnienie 100 pracowników 

Firma, w tym i w przyszłym roku, planuje zatrudnić około 100 pracowników na różne stanowiska w zakładzie m.in. w działach produkcji, IT, jakości, inżynierii i technologii. Warto dodać, że MTU Aero Engines Polska jest ośmiokrotnym zdobywcą tytułu „Top Employer Polska”, który potwierdza najwyższe standardy dbałości o pracowników.

MTU Aero Engines Polska - w zakładzie w Tajęcinie produkowane są m.in. części do samolotów Airbus (A220, A320, A380), Cessna i Gulfstream czy Boeing 787 Dreamliner i 777X.
MTU Aero Engines Polska – w zakładzie w Tajęcinie produkowane są m.in. części do samolotów Airbus (A220, A320, A380), Cessna i Gulfstream czy Boeing 787 Dreamliner i 777X.

Firma podkreśla, że oprócz licznych benefitów pracowniczych, takich jak, np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne, dofinasowanie do nauki języków i studiów, dofinansowanie do obiadów czy indywidualne programy rozwojowo-szkoleniowe, stawia przede wszystkim na jasne zasady zatrudnienia i stałą umowę o pracę.

MTUlandia – samolot i wieża kontroli lotów dla dzieci

Oprócz inwestycji w rozwój pracowników i firmy, MTU Aero Engines Polska wspiera także lokalną społeczność. Realizuje skierowane do niej projekty z zakresu społecznej odpowiedzialność biznesu (z ang. Corporate Social Responsibility, w skrócie CSR).

Jednym z nich jest plac zabaw MTUlandia, mieszczący się przy ul. Ks. J. Sondeja, obok Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzeszowie. W tym roku, specjalnie zaprojektowany plac, został przekazany Miastu.

MTU Aero Engines Polska wspiera także lokalną społeczność. To jej Rzeszów zawdzięcza plac zabaw MTUlandia, który powstał przy ul. Ks. J. Sondeja.
MTU Aero Engines Polska wspiera także lokalną społeczność. To jej Rzeszów zawdzięcza plac zabaw MTUlandia, który powstał przy ul. Ks. J. Sondeja.

Stoi tam specjalny samolot, w którym dzieci mogą bawić się interaktywnym kokpitem, sterowanym czujnikiem ruchu. Na pokładzie słychać komunikaty załogi i dźwięk silników. Głosów do komunikatów użyczyli pracownicy MTU Aero Engines Polska. Przez interkom dzieci mogą łączyć się z wieżą kontroli lotów będącą również elementem placu zabaw.

Wszystkie zabawki na placu wykonane są z atestowanych materiałów bezpiecznych dla dzieci. Plac wyłożony jest też specjalną amortyzującą nawierzchnią.

Więcej o firmie na Facebooku: https://www.facebook.com/MTUAeroEnginesPolska

Reklama