Reklama

W niedzielę (12 października) w całym kraju będziemy świętować XIV Dzień Papieski. Dzień pamięci o wielkim Polaku będzie obchodzony w Rzeszowie pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

To pierwsza tego typu uroczystość obchodzona odkąd nasz rodak został w kwietniu tego roku wyniesiony na ołtarze. Ze względu na niedawną kanonizację obchody Dnia Papieskiego będą miały szczególny charakter.

Obchody w Rzeszowie rozpoczną się mszą świętą. Zostanie ona odprawiona o godz. 9:30 w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja.

W samo południe na rzeszowskim Rynku zorganizowane zostaną gry i zabawy dla najmłodszych uczestników. Na godz. 15:00 zaplanowano flash mob, czyli spotkanie osób w tym samym miejscu i o tej samej porze. Tegorocznemu flash mobowi przyświecać będzie hasło „I raz, i dwa dla JP2”. W ten sposób młodzież uczci pamięć Jana Pawła II i podziękuje za jego kanonizację.

Od godz. 17:00 na Rynku zainstaluje się plenerowe studio Radia Via, które na żywo transmitować będzie przebieg Dnia Papieskiego.

Godzinę później na scenie wystąpi zespół Młody Duch z Górna, a o 20:00 gwiazda wieczoru Nina Nowak, solistka Teatru Wielkiego i Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego zakończy o godz. 21:00 Apel Jasnogórski.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: