XVI Dzień Papieski w Rzeszowie za nami. Podczas niedzielnej uroczystości w Parku Papieskim odbywały się koncerty, działała Wioska Papieska. Na ulicach miasta zbierano pieniądze na papieskie stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.

[Not a valid template]

 

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego było „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Przez cały dzień w Parku Papieskim funkcjonowała Wioska Papieska.  Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Słocińskiej przygotowało dla rodzin z dziećmi ciastka, był również bigos, proziaki i pierogi.

Maluchy mogły malować twarze, były animacje z chustą Klanzy i tunelem dla najmłodszych, konkursy tematyczne, kalambury, zagadki, tworzyły aniołki i malowały eko torby.

Po południu w rzeszowskiej katedrze odbyła się okolicznościowa msza święta. Po niej został napisany list do papieża Franciszka, by swoją opieką objął wszystkie osoby sympatyzujące z Fundacją Dzieła Nowego Tysiąclecia, której wolontariusze przez całą niedzielę zbierali pieniądze na papieskie stypendia.

W Parku Papieskim odbył się również koncert-oratorium „Szukam Was” w wykonaniu Patrycji i Jacka Kotlarskich, oparte na opublikowanym Testamencie Jana Pawła II.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama